معارفه رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان فارس

طی آئینی و با حضور مسئولان، رییس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان فارس معرفی شد.

آیت الله لطف الله دژکام در جلسه معارفه رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان فارس در شیراز گفت: بنده می‌دانم سال انتخابات و سال پرکاری برای عزیزان شورای نگهبان است و باید کار‌های خود را قانون‌مند ادامه دهند، اما در جا‌هایی که نیاز است یک روش ضابطه‌مند ایجاد کنیم از این کار دریغ نکنیم تا این مساله سنت شود و نظام اسلامی در گام دوم پیش رود.

او گفت: ما در این دوران ورزیدگی نیاز داریم که چنین افکاری اقدامات ما را ضابطه‌مند کند و سلیقه‌ای کار کردن خوب نیست و ان‌شاءالله این مسیر در زمان مدیریت جدید هیات نظارت شورای نگهبان استان نیز ادامه پیدا می‌کند.

امام جمعه شیراز گفت: فارس شروع کننده خیلی چیز‌ها بوده، هست و خواهد بود گرچه هیچ وقت مدعی این نمی‌شود که ما شروع کننده بودیم و این ویژگی اهل فارس است.

آیت الله دژکام با تصریح بر اینکه شیرازی‌ها انصافا شروع کننده و جهت دهنده‌های خوبی در مسایل فرهنگی و مسایل نظام هستند و انشاءالله این حرکت ادامه پیدا کند، گفت: رهبر معظم انقلاب برای شروع گام دوم فرمودند چه کار‌هایی باید بشود، و در این قسمت مقداری معطلی وجود دارد که باید بکوشیم و کار را پیش ببریم.

معارفه رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان فارس

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: امروز یک نوعی هماهنگی و همراهی در فضای استان به وجود آمده که زمینه حرکت استان به عنوان یک پیشران برای اهداف نظام است و امیدواریم دوستان مرکز نگاه به این داشته باشند که استان فارس در کجا قرار دارد و این فرصت پیش آمده را حمایت کنند تا بتوانیم آنچه را که لازمه پیشرفت استان و پیشران شدن استان در جنوب کشور است در همه ابعاد داشته باشیم.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس هم گفت: نظارت شورای نگهبان بر قوانین مصوب مجلس کارگشا بوده و اگر نهادی همچون شورای نگهبان در صدر مشروطه وجود داشت شاید سرانجام شیخ فضل الله نوری که از طرفداران مشروطه بود، به اعدام ختم نمی‌شد.

او گفت: بسیاری از نهاد‌ها نظیر شورای نگهبان، سپاه پاسداران، کمیته امداد امام خمینی (ره)، حساب ۱۰۰ امام و دیگر بنیاد‌ها تدابیر و یادگار‌های ارشمند معمار انقلاب اسلامی بود که اکنون شاهد نقش آفرینی موثر آن‌ها در جامعه هستیم. 

استاندار فارس برگزاری انتخابات را بسیار ارزشمند دانست و گفت: در چهار حوزه مربوط به انتخابات که رهبر انقلاب بر آن تاکید کردند، نقش شورای نگهبان مخصوصا بی بدیل است.

نماینده عالی دولت در فارس گفت: در مجموعه مدیریتی استان فارس با حضور در کنار دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا انتخابات با بهترین وجه برگزار شود.

او با بیان اینکه مردمان دیار فارس، هوشیار و با معنویت هستند، گفت: امیدواریم با حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو، پیشرفت روز افزون کشور با انتخاب نمایندگانی انقلابی، متخصص و ولایت‌مدار باشیم.

ایمانیه از راه اندازی ستاد افزایش مشارکت در انتخابات در استان فارس خبر داد و گفت: به تدریج راه اندازی این ستاد مورد الگوبرداری سایر استان‌ها قرار گرفته است تا بتوانیم به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات جامه عمل بپوشانیم.

بهروز پرنیان رئیس جدید دفتر نظارت شورای نگهبان استان فارس نیز در این مراسم گفت: اهمیت شورای نگهبان در وصایای امام راحل (ره) و بیانات رهبر معظم انقلاب بسیار قابل محسوس است بنابراین در حفظ و حرمت جایگاه شورای نگهبان قصور نخواهیم داشت و به انجام وظایف این نهاد مقدس روز به روز پایبند هستیم.

او گفت: در انجام وظایف و مسئولیت‌ها و خصوصا صیانت از رای مردم که به تعبیر مقام معظم رهبری حق الناس است، کوتاهی نخواهیم داشت و با اجرای دقیق قانون برای جلب اعتماد عموم مردم تلاش می‌کنیم.

پرنیان، چگونگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: انقلاب اسلامی با آرمان‌های اصلی استقلال و آزادی با رنج فراوان به دست آمده بنابراین «حق نظام» این است که مسئولان باتوجه به فرصت خدمتی که به آن‌ها اعطا شده، پاسداشت ارزش‌های نظام و خون شهیدان در دوران مسئولیت خود باشند. 

او با اشاره به فعالیت ۱۲ هزار نیروی ناظر آموزش دیده در استان فارس، ابراز امیدواری کرد که با همکاری و همراهی بسیار خوب ارکان‌های مدیریتی استان انتخاباتی سالم و بی نظیر با مشارکت حداکثری مردم رخ دهد.

رئیس جدید دفتر نظارت شورای نگهبان استان فارس در پایان سخنان خود تاکید کرد: نماز اول وقت و غیبت نکردن دو توصیه آیت الله جنتی رئیس شورای نگهبان به تمامی ناظران است تا بتوانند با حفظ ارتباط خود با خداوند متعال و دوری از محرمات در انجام وظایف خود به خوبی عمل کنند.

در این مراسم بهروز پرنیان به عنوان رییس جدید دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان فارس معرفی و از تلاش‌های حجت الاسلام محمد عباس زاده جهرمی قدردانی شد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان ۱۱ اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

معارفه رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.