در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مخاطبین تئاتر نسبت به گذشته کمتر شده‌‌اند

کارگردان نمایش «به حکم شما» از کمتر شدن مخاطبین تئاتر و دلایل طولانی شدن زمان تمرین تا به اجرای این اثر نمایشی گفت.

نمایش «به حکم شما»کاری از  گروه تئاتر ویدار به کارگردانی نگار عزیزی است که از سوم خرداد ماه به مدت پانزده شب در خانه نمایش دا روی صحنه اجرا است. 

در خلاصه نمایش «به حکم شما» آمده است که: دادگاهی برای رسیدگی به پرونده‌ی قتل ۱۶۴ نفر در هواپیمای مسافربری توسط خلبان نیروی هوایی، سرگرد کُخ برگزار شده است. با احترام شما مخاطبین در این دادگاه اعضای هیئت منصفه هستید.

 نمایش «به حکم شما» تمدید نمی‌شود

 نگار عزیزی کارگردان نمایش «به حکم شما» گفت: اجرای نمایش به حکم شما را از سوم خرداد ماه شروع کردیم که این نمایش تا دوشنبه بیست و دوم خرداد ماه روی صحنه اجرا است و تمدید نخواهد.

وی ادامه داد: نمایشنامه «به حکم شما» دارای هشت کاراکتر است و بازیگرانی چون مصطفی دهقانی اشک، علی سیبی، رامین دولت آبادی، نگارعزیزی، اسپاروخان مرادی، سارا سیبی، پرهام صدیقی و نگارجهاندیده به ایفای نقش در این تئاتر پرداخته اند.  تعدادی از بازیگران از خردادماه سال۱۴۰۱ که تمرینات شروع شد تغییر کردند که در نهایت بهترین و توانمندترین بازیگران انتخاب شدند.

تئاتر

چرا «به حکم شما» در پاییز ۱۴۰۱ روی صحنه اجرا نرفت؟

این کارگردان تئاتری در باره سخت‌ترین قسمت اجرای این نمایش گفت: سخت‌ترین قسمت این نمایش زمان آن بود، اولین نمایش  من باعنوان «شکار مرگ» در زمستان ۱۳۹۹دقیقا با شروع کرونا شروع شد که در نهایت مجبور شدیم کار را  پاییز ۱۴۰۱ به روی صحنه اجرا ببریم که همین  موضوع مجددا برای نمایش  «به حکم شما» هم اتفاق افتاد. همچنین قرار ما با سالن برای آبان ماه سال گذشته بود اما به دلیل شرایط زمان مناسبی برای اجرای کار نبود، به همین دلیل طولانی شدن زمان تمرین تا به اجرا منجر به وقوع یک سری اتفاقات از جمله بیشتر شدن هزینه ها، ترک بعضی از عوامل اجرایی و نگه داشتن انرژی عوامل و غیره شد.

به حکم شما

مخاطبین تئاتر نسبت به گذشته کمتر شده‌ است

وی درباره اجرای نمایش  «به حکم شما» گفت: خداروشکر با مساعدت و لطف خانه نمایش دا مشکل جدی در شب‌های اجرای نمایش نداشتیم فقط به دلیل استفاده ما از ویدیو پروجکشن در چندین شب از اجرا به مشکل فنی خوردیم که تقریبا از اواسط اجراها از طریق سالن مشکل پیگیری و حل شد. خداراشکر تماشاگران با لطف خود از نمایش استقبال خوبی داشتند، با توجه به اینکه مخاطبین تئاتر نسبت به گذشته کمتر شده‌ و تعداد نمایش‌های روی صحنه زیاد است، نمایش «به حکم شما» به طور میانگین هرشب میزبان سی نفر بود، اما از این حقیقت نباید غافل شویم که  بعضی از سالن‌های خصوصی هم به مراتب از میزان مخاطب کمتری  برخوردار هستند.

عزیزی درباره نمایشنامه جدید گروه ویدار گفت: گروه ویدار در حال تمرین نمایش بعدی خود است،  اما اثر بعدی من در مرحله انتخاب متن است تا بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده در  اواخر پاییز امسال روی صحنه اجرا برود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار