مک کارتی: متهم شدن ترامپ در پرونده اسناد طبقه بندی شده روز سیاه آمریکاست

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با حمایت تمام قد از ترامپ، متهم شدن وی در پرونده اسناد محرمانه از سوی دادگاه فدرال را روزی سیاه برای آمریکا خواند.  

دونالد ترامپ، رئیس جمهور جنجالی پیشین آمریکا هم اکنون چندین پرونده مختلف از تخلفات مالی شرکت‌های تابع خود تا پرونده حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره را در دادگاه‌های آمریکا تحت بررسی دارد. یکی از این پرونده‌ها مربوط به نگهداری غیرقانونی اسناد محرمانه پس از ترک کاخ سفید می‌شود که در این موضوع از سوی دادگاه فدرال به تازگی متهم شناخته شد. به دلیل محبوبیت زیاد ترامپ در میان جمهوریخواهان، اکنون مقامات این حزب به جانبداری از او مشغول هستند. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، کوین مک کارتی، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا امروز با حمایت تمام قد از ترامپ، متهم شدن وی در پرونده اسناد محرمانه از سوی دادگاه فدرال را روزی سیاه برای ایالات متحده خواند. 

این مقام بلندپایه جمهوریخواه در ادامه به حمله به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، در موضوع متهم شدن ترامپ، وی را مقصر دانست و گفت: اقدام تاریخی در وارد نمودن اتهامات فدرال به ترامپ بی وجدانی است. این در حالی است که بایدن برای دهه‌ها اسناد طبقه بندی شده محرمانه را در خانه خود نگهداری کرده بود. 

مک کارتی با انتقاد از وزارت دادگستری برای پیشبرد این پرونده، آن را بی عدالتی شدید خواند و وعده داد مجلس نمایندگان آمریکا این سلاح وقیحانه قدرت را پاسخگو خواهد کرد.

ترامپ در شبکه‌های اجتماعی در مورد اتهامات وارده بر خود نوشت: دولت فاسد بایدن به وکلای من اطلاع داده که من ظاهراً در ارتباط با حقه جعبه [های اسناد]متهم شده‌ام.

ترامپ همچنین گفته که باید روز سه شنبه در دادگاه فدرال در میامی حاضر شود. این برای نخستین بار است که یک رییس جمهور سابق آمریکا در دادگاه فدرال متهم می‌شود.

محاکمه ترامپ تقریباً یک سال بعد از آن صورت می‌گیرد که اف. بی. آی بعد از جستجوی محل سکونت ترامپ در عمارت «مار-ئه-لاگو» بیش از ۱۰۰ سند محرمانه کشف کرد. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ایرانیومU-238.03
۱۱:۲۲ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
فرازمینی ها چه شدند آقای کم کارتی؟ ترامپو ول کن خونت کثیف میشه.
آخرین اخبار