زلنسکی: جهان شاهد آن است که روسیه توسط وحشی‌ها اداره می‌شود

رئیس جمهور اوکراین با حمله به رهبران روسیه، مسکو را به تخریب سد کاخوفکا متهم کرد.

انفجار سد کاخوفکا در استان خرسون تبعات سنگین زیست محیطی و آسیب جدی به مناطق مسکونی را به همراه داشته است. اکنون ۶۰۰ کیلومتر از استان خرسون زیرآب رفته و شرایط تامین آب شرب شبه جزیره کریمه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این در حالی است که آب سد کاخوفکا برای خنک کردن نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت که نگرانی‌ها در این باره نیز وجود دارد. 

به گزارش تل تریدر، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین امروز (جمعه) روسیه را به تخریب عامدانه سد کاخوفکا متهم کرده و گفت: آن‌ها اکنون مردم گرفتار در سیل ناشی از تخریب سد در بخش غربی خرسون را به سرنوشت خود رها کرده اند. 

وی در ادامه با حمله به رهبران روسیه، تاکید کرد: دیگر کسی در جهان امروز باقی نمانده که نبیند روسیه اکنون توسط رهبرانی وحشی اداره می‌شود. وحشی‌ها خود بزرگترین بلای جهان امروز هستند. 

سخنان زلنسکی پس از آن مطرح می‌شود که مقامات روسیه و اوکراین هر کدام با ارائه استدلال‌هایی یکدیگر را به دست داشتن در انفجار سد کاخوفکا متهم می‌کنند. 

آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز امروز (جمعه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد آب کافی اکنون در پشت سد تخریب شده کاخوفکا به منظور پمپاژ به حوضچه خنک کننده نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا موجود است و فعلا نگرانی درباره امنیت بزرگترین نیروگاه هسته‌ای اروپا وجود ندارد. 

تاکنون مقامات اروپایی و آمریکایی با جانبداری از اوکراین، مسکو را عامل انفجار سد کاخوفکا معرفی کرده اند. این در حالی است که روسیه می‌گوید کی یف به دلیل ناتوانی از آغاز عملیات تهاجمی وعده داده شده خود اقدام به تخریب این سد با واحد توپخانه خود کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۱ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
چرا روسیه به هیشکی حمله نکرد و فقط به تو حمله کرد
برو عامو خودتی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۱ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
تو که هموطنای روس تبارت رو سرکوب و شکنحه کردی چی هستی ؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۹ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
زلنسکی تو خودت هم وحشی هستی هم دلقک امریکا واسرائیل
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
اونوقت اوکراین توسط کی اداره میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۱۸ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
اوکراینم توسط سرسپرده های آمریکا
Iran (Islamic Republic of)
علی
۱۶:۲۶ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
نورد استریم را هم وحشی ها منفجر کردند
Iran (Islamic Republic of)
ایرانیومU-238.03
۱۵:۰۱ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
هیزی و زبان دراز.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۹ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
واقعا در هنر پیشگی و کذب گویی رو شیادان کم کردی در ویرانی و قتل عام اوکراین و ملتش و هیتلر وچنگیز خان مغول سبقت گرفتی در اختلاص دزدی هم که ریاست کارتل مافیایی حوزه شرق اروپا را داری در سیاست توام با مکر و دروغ ابلیس مقامت زانو زده در میدان جنگ کم آوردی چرا زورت به روسیه نمی‌رسه لا اقل مرد باش از اتهام زنی به ایران و روسیه دست بردار دلقک سیر بی مخ
آخرین اخبار