تامین علوفه فرصتی جدید برای تداوم چرخه تولید و اشتغال درسیستان وبلوچستان

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تولید علوفه در فضای گلخانه یکی از راههای موثر تامین علوفه دام در شرایط خشکسالی در سیستان و بلوچستان است.

  شهرکی  مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان  گفت: سیستان و بلوچستان یکی از مناطق خشک و کم آب کشور با میانگین بارندگی پایین است که تداوم این شرایط بخصوص در شمال استان باعث خشکسالی چندین ساله وبروز چالش های فراوانی برای کشاورزان و علی الخصوص دامداران منطقه در تامین علوفه  شده است.

بهزادشهرکی گفت: خشکسالیهای چندین ساله در استان بخصوص در حوزه سیستان ، شوری بالای خاک های منطقه ،عدم امکان تولید علوفه دام برای دامداران ،عدم فعالیت گلخانه ها در طول سال یا دوره نکاشت گلخانه از عواملی است که ما را برای ورود به روشهای نوین در تولید و تامین علوفه سوق میدهد.

شهرکی تصریح کرد: در همین زمینه جلسات و بازدیدهای مشترکی با محققیق مرکز ملی تحقیقات شوری کشور برگزار و قرار شد برنامه ریزی لازم جهت اجرای پایلوت طرح در دو نقطه استان سیستان و بلوچستان انجام شود.

وی ابراز امیدواری کرد با ورود به عرصه تولید علوفه در فضای گلخانه  و برنامه ریزی انجام شده بتوانیم گام موثری در تامین علوفه دام و به تبع آن ایجاد اشتغال منطقه برداریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار