ماجرای جنگ خندق در سوگواره ملی تعزیه ده زیار شبیه خوانی شد

در دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار ماجرای جنگ خندق توسط گروه تعزیه تفرش از استان مرکزی شبیه خوانی شد.

همزمان با دهمین شب از دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار مجلس تعزیه عمرو بن عبدود ماجرای جنگ خندق و رشادت‌های حضرت علی (ع) شبیه خوانی شد.

این مجلس تعزیه توسط ذاکران تعزیه خوان از گروه تعزیه تفرش از استان مرکزی و با حضور باشکوه ارادتمندان به آستان مقدس اهلبیت (ع) و علاقمندان به هنر آیینی تعزیه، علی اسدی مدیرکل امنیتی استانداری کرمان و محمدجواد فدایی استاندار اسبق کرمان در مسجد مقدس حضرت جوادالائمه (ع) کرمان اجرای عمومی شد.

ثارالله انکوتی دبیر اجرایی دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار در این مراسم با اشاره به اینکه در این دوره از سوگواره تعدادی از مجالس تعزیه غریب برای نخستین بار اجرا می‌شود گفت: در این مجالس تعزیه بخشی از تاریخ صدر اسلام شبیه خوانی شد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم برگزاری سوگواره ملی تعزیه ده زیار ارتقای سطح کیفی هنر آیینی تعزیه در استان کرمان است افزود: با توجه به اینکه حدود یک ماه تا فرارسیدن ماه محرم در سال جاری باقی مانده است خاطرنشان کرد: نیاز بود که گروه‌های تعزیه استان انواع مجالس تعزیه را از نزدیک ببینند و قطعا در اجرای آن‌ها موثر است.

دهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار که به مناسبت ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) از دهم خردادماه آغاز شده تا ۲۲ خرداد ماه ادامه دارد.

برچسب ها: تعزیه ، هنر آیینی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار