طرح بازار روستا در نقاط مستعد کرمان راه‌اندازی می‌شود 

عبدالکریمی گفت: بازار روستا در کرمان راه‌اندازی شده است و ضرورت دارد استعداد شهرستان‌ها در این خصوص، شناسایی و در نقاط مستعد ایجاد شود. 

محمدجواد عبدالکریمی، سرپرست اداره کل امور روستایی و شورا‌های استانداری کرمان در دیدار با مدیر تعاون روستایی استان کرمان  با بیان اینکه در طرح سیماب به ۲ موضوع سهم آموزش و بهره‌وری پرداخته شده است، گفت: این طرح توانسته است با استفاده  از ظرفیت علمی دانشگاهی و کارشناسان بخش و با ارائه آموزش‌های لازم، نقش مؤثری در بهره‌وری داشته باشد و ضرورت دارد در تمام شهرستان‌ها اجرا شود.  

او افزود: تعاونی‌های تولید بخش کشاورزی توانسته‌اند با اجرای این طرح در نقاطی از استان، هم کارشناسان تخصصی را مشغول به کار کنند و هم با افزایش تولید در واحد کشاورزی، بازده اقتصادی باغات را بالا ببرد.  

سرپرست دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری کرمان بیان داشت: بازار روستا، طرح موفقی است که در کرمان راه‌اندازی شده است و ضرورت دارد استعداد شهرستان‌ها در این خصوص، شناسایی و در نقاط مستعد ایجاد شود.  

او افزود: برنامه‌ریزی شده است که در آینده‌ای نزدیک، روستا بازار مجازی نیز ایجاد شود و تولیدات روستایی سراسر استان، در این بازار نیز عرضه شود. همچنین متناسب با نیاز بازار، تولیدات را به آن سمت و سو هدایت کنیم.  

در ابتدای این دیدار رئیسی، مدیر تعاون روستایی استان کرمان در خصوص طرح‌های سیماب، تجمیع مدیریت موتورپمپ‌ها، روستا بازار، توانمندی‌های اتحادیه تعاونی تولید، اتحادیه تعاونی روستایی، نظام صنفی کشاورزی و اتحادیه نظارت و هماهنگی توضیحاتی ارائه کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار