۲۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در استان آذربایجان غربی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از سال گذشته با دریافت پروانه بهره‌برداری ۱۷۶ واحد صنعتی، ۲۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در استان محقق شده است.

عبدالحمید سرتیپی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از هفته دولت سال گذشته تا امسال با دریافت پروانه بهره‌برداری ۱۷۶ واحد صنعتی، ۲۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در استان محقق شده است و  با بهره برداری از این واحد‌ها برای ۶ هزار و ۷۶۸ نفر زمینه اشتغال فراهم شده است.

وی اضافه کرد: ۲۲ واحد از این تعداد، به‌صورت نمادین در هفته دولت سال جاری با حضور مقامات کشوری و استانی مورد افتتاح قرار خواهند گرفت.

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی اظهار کرد: از هفته دولت سال ۱۴۰۱ تا هفته دولت امسال یک هزار و ۳۸ فقره جواز تأسیس برای واحد‌های صنعتی تازه تأسیس صادر شده که برای احداث این واحد‌های صنعتی ۴۲۷ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام خواهد شد.

سرتیپی ادامه داد: با بهره برداری از این طرح‌های صنعتی زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از ۲۸ هزار نفر در استان فراهم خواهد شد.

وی گفت: هم اکنون در آذربایجان غربی ۲ هزار و ۳۳۹ طرح صنعتی در حال احداث و تکمیل شدن است که برای احداث این طرح‌های صنعتی ۹۲۳ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

وی افزود: با راه اندازی این طرح‌های صنعتی پیش بینی می‌شود زمینه اشتغال مستقیم برای ۶۳ هزار و ۸۵۱ نفر فراهم شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اضافه کرد: هم اکنون یک هزار و ۷۹۸ واحد تولیدی صنعتی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۱۱۲ هزار میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵۳ هزار و ۱۷۸ نفر در استان فعال است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.