رئیس اداره میراث‌فرهنگی بم از احیای هنر نساجی سنتی در شهرستان بم خبر داد و گفت: بم به یکی از کانون‌های مهم نساجی سنتی کشور مبدل می‌شود.

مسعود قمری با اشاره به  احیای هنر نساجی سنتی در شهرستان بم گفت: به زودی با همکاری یکی از شرکت‌های معتبر آموزشی، زمینه آموزش به علاقهمندان فراهم می‌شود. 

او افزود: نساجی سنتی در بم از پیشینه‌ای دیرینه برخوردار است که کتب تاریخی، گواه بر این موضوع هستند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بم به مرغوبیت تولیدات نساجی بم و صادرات این محصولات به کشور‌های مختلف اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه این صنعت در سال‌های گذشته به فراموشی سپرده شده بود که خوشبختانه با طرحی که اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان در خصوص احیای هنر‌های منسوخ شده ارائه کرد امیدوار شدیم که می‌توانیم با همکاری جوانان خلاق و نسل پویای کنونی، بم را همانند گذشته به یکی از کانون‌های اصلی تولیدات نساجی سنتی در کشور مبدل کنیم.

او بیان کرد: با توجه به جایگاه صنعت نساجی در شهرستان بم و اهمیت آن به لحاظ تولید محصولات کاربردی همراه با اشتغال زیاد و ارتباط با تولیدات کشاورزی و دامی از جمله: پنبه، ابریشم و پشم، می‌توان به راحتی زنجیره ارزش افزوده و طرح احیای این صنعت ارزشمند را به مرحله اجرا درآورد.

قمری تصریح کرد: علاقه‌مندان به آموزش این رشته هنری می‌توانند به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بم مراجعه و یا با شماره ۴۴۳۱۵۰۴۹ - ۰۳۴ تماس حاصل کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار