بانوان خراسان شمالی پیشتاز در کارآفرینی

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان شمالی گفت:بر اساس آخرین آمار حدود ۷۰ درصد از تسهیلات پرداختی در حوزه مشاغل خانگی و تبصره ۱۶ و ۱۸ در سال اخیر به کارآفرینی بانوان استان تعلق گرفته است.

زهرا معینی یکتا گفت: از ابتدای امسال تاکنون پرداخت تسهیلات در حوزه بانوان افزایش خوبی داشته است.

وی از عقد تفاهم نامه‌هایی با سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با هدف کارآفرینی اجتماعی برای توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار استان خبر دادبانوان خراسان شمالی پیشتاز در کارآفرینی و گفت: با پیگیری‌های انجام شده در این طرح برای ۴۷ نفر از بانوان در ۵ حوزه خیاطی، فروشندگی، پرورش دام سبک، آشپزی، فرش دستباف ایجاد اشتغال شد.

اختصاص ۱۰ میلیارد ریال وام اشتغالزایی از محل سفر رئیس جمهور
معینی یکتا ادامه داد: همچنین با پیگیری و عقد تفاهم نامه با معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری مبلغ ده میلیارد ریال برای تهیه لوازم مصرفی به کارآفرینان جهت اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار در استان اختصاص یافت.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در ادامه همچنین با اشاره به اهمیت کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای توانمند سازی بانوان بد سرپرست و بی سرپرست استان، گفت: با پیگیری‌های انجام شده با همکاری صندوق کارآفرینی امید به ۲۰ نفر از بانوان استان تسهیلات پرداخت شد.
وی افزود: همچنین بانوان سرپرست خانوار کارآفرین دارای مشکل تضامین بانکی به صندوق ضمانت تسهیلات زنان سرپرست خانوار جهت رفع مشکل و دریافت وام خود اشتغالی معرفی شدند.

بازارچه صنایع دستی اقدامی برای اشتغال بانوان
معینی یکتا به اختصاص وام‌های خوداشتغالی برای خرید تاکسی برای بانوان استان نیز اشاره کرد و گفت: این اقدام هم برای توانمند سازی بانوان اقدامات لازم انجام شده و این افراد برای دریافت تسهیلات خرید تاکسی به کمیته امداد معرفی می‌شوند که سهمیه استان ۶۵ نفراست.
وی به کلنگ زنی بازارچه صنایع دستی و مشاغل خانگی بانوان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال نیز اشاره کرد و گفت: این طرح در مرحله اول با ده غرفه و در ۱۰۰ متر مربع در شهربازی مرکز استان وارد مرحله اجرایی شده است و ساختمان آن تا یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید که قدم مثبتی در زمینه ایجاد اشتغال بانوان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.