تجلیل و تکریم ۷۰۰ تن از یادگاران دوران جنگ استان کرمانشاه

همزمان با دیدار شماری از پیشکسوتان و فعالان دفاع مقدس با مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی (ره)، آیین تجلیل و تکریم ۷۰۰ تن از یادگاران دوران جنگ استان کرمانشاه برگزار شد.

آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در مراسمی که در حسینیه ثارالله سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه برگزار شد گفت : همه ما در هر موقعیت و جایگاهی که قرار داریم باید در خدمت اسلام باشیم چرا که این دین الهی و حزب الله در نهایت پیروز است و امام راحل با اشراف بر این موضوع فرمودند نه شرقی و نه غربی بلکه معتقد بودند حکومت الهی و خدایی برتری دارد.

آیت الله مصطفی علما با اشاره به اینکه امام راحل از سال ۱۳۴۲ مبارزات خود را تنها را با همراهی حدود هشت نفر و البته با تکیه بر خدا و قرآن آغاز کرد، افزود: این رهبر فرزانه بدون اینکه به شرق و غرب نگاهی داشته باشد و البته با مدیریتی که داشتند، امروز همه ما را دور هم جمع کردند تا حماسه بزرگی در دفاع مقدس شکل بگیرد و زن، مرد، سپاهی، ارتشی و همه و همه دست به دست هم دهند و دشمنان را شکست دهند.

وی توجه به معنویت امام راحل، قرآن و مقام معظم رهبری و موقعیت کنونی جمهوری اسلامی در منطقه و جهان را ضروری دانست و گفت: امروز به برکت خون شهدا جمهوری اسلامی در جهان حرف اول را می‌زند چرا که در آن زمان ما برای سیم خاردار محتاج سایر کشور‌ها بودیم، اما امروز بسیاری از کشور‌های قدرتمند جهان از ما اسلحه می‌خرند و لذا باید بدانیم آمریکا و قدرتش در جهان رو به افول است و حزب الله در جایگاه قدرت قرار می‌گیرد.

پیشکسوتان دفاع مقدس برای جامعه الگو هستند

استاندار کرمانشاه در این مراسم با بیان اینکه همه مردم دوست دارند خدمتگزار فکر و فرهنگ پیشکسوتان دفاع مقدس باشند و به آن افتخار می‌کنند، گفت: نگاهی به گذشته نشان می‌دهد که هرچه انقلاب اسلامی دارد به برکت خون شهدا و خانواده شهدا است و اگر این عزیزان نبودند، نظام و کشور سامانی نداشت.

محمدطیب صحرایی با اشاره به اینکه در طول تاریخ معاصر یک دوره دور از فرهنگ ایثار و شهادت و مبتنی بر قلدری ظالمان و یک دوره سرشار از تفکر ناب اسلامی و جان فشانی عده‌ای برای سربلندی کشور را می‌بینیم که برای هر انسان منصفی پر از درس و حکمت است، افزود: انسان برای حرکت نیازمند الگو و حرکت است و از آنجاییکه پیشکسوتان دفاع مقدس در عمر با برکت خود همواره در راه راست قدم گذاشتند، ما هم می‌توانیم آن‌ها را به عنوان الگو قرار داده و در آن مسیر گام برداریم.

وی با تاکید بر اینکه انسان در زندگی پر فراز و نشیب خود ممکن است گاهی به قله برسد، گفت: استقامت و ماندگاری در کار خیر است که منجر به سعادت می‌شود و لذا اگر شاهد این اتفاق باشیم، جامعه ما روز به روز به سمت سعادت حرکت می‌کند و همین نگاه و عملکرد است که جامعه ما را حفظ خواهد کرد.

سه مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه در این آئین با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس برای همیشه در تاریخ ماندگار هستند چرا که با عزمی راسخ و روحیه جهادی در مقابل دشمنان مقاومت کرده و پیروز شدند.

سردار بهروز خوشبخت با اشاره به اینکه بنیاد به دنبال راه اندازی سه مرکز فرهنگی دفاع مقدس در استان کرمانشاه است، افزود: زمینی ۱۴ هکتاری برای موزه دفاع مقدس در نظر گرفته شده که فاز اول آن به مساحت هفت هزار و ۱۰۰ متر بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی فاز دوم هم به زودی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز فرهنگی دفاع مقدس مرصاد و مرکز فرهنگی دفاع مقدس گیلانغرب در حال تکمیل زیرساخت‌های لازم است، تصریح کرد: جلد اول از دانش نامه دفاع مقدس استان کرمانشاه هم با یک هزار و ۲۰۰ مدخل امسال و با حضور رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح رونمایی می‌شود و این در حالی است که امسال ۶۰ عنوان کتاب خاطرات و تاریخ شفاهی در خصوص یادگاران دفاع مقدس هم منتشر شده است .

برچسب ها: ولی فقیه ، امام جمعه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار