ضرورت برخورد قاطع با بساز بفروش‌های ساختمان‌های ناایمن در کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اگر استانداردهای قانونی مدنظر سازمان نظام مهندسی رعایت می‌شد، اتفاقات ناگواری مثل متروپل نمی‌افتاد.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی امروز، ۲۹ شهریورماه در مراسم افتتاح هیات صلح در سازمان نظام مهندسی کرمان گفت: بعضی از بساز و بفروش‌ها ضوابط، معیار‌ها و مقررات مد نظر سازمان نظام مهندسی را رعایت نمی‌کنند که باید طبق قانون و بدون اغماض با آنان برخورد شود.

وی افزود: از آنجایی که کشور و استان کرمان در معرض زلزله و بحران‌های طبیعی زیادی قرار دارد، بایستی سازمان نظام مهندسی و شهرداری و ارگان‌های مسئول دیگر با همکاری یکدیگر نظارت و بازرسی بیشتری در جهت امنیت سازه‌ها بکار گیرند.

حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تفاهمنامه‌هایی جهت تشکیل هیات صلح و سازش بین دادگستری کل استان کرمان و سازمان‌های دیگر منعقد شده و این هیات‌ها همیار دستگاه قضایی استان خواهند بود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه ترویج و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: یکی از اهداف سند چشم انداز قوه قضائیه ترویج فرهنگ صلح و سازش در ابعاد مختلف در بین مردم است.

وی اظهار کرد: اولویت دستگاه قضایی مصالحه و سازش در اختلافات بین طرفین است و با حل و فصل اختلافات در هیات‌های صلح سازمان‌ها از ورود پرونده‌ها به مراجع انتظامی و قضایی جلوگیری می‌شود و این گام مهمی در جهت قضازدایی از برخی موضوعات محسوب می‌شود.

حمیدی گفت: در پنج ماهه امسال ۱۴۰۰ پرونده به این هیات‌ها در سازمان‌های مختلف ارجاع شده که ۸۶۶ پرونده از جمله یک پرونده قصاص و ۳۰ پرونده اختلاف طایفه‌ای منتهی به صلح و سازش شده است؛ بنابراین گزارش، امروز تفاهم‌نامه همکاری بین دادگستری کل و سازمان نظام مهندسی استان کرمان امضا و دفتر هیات صلح سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز گشایش یافت.

برچسب ها: دادگستری ، ساخت و ساز
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار