آبرسانی به ۴۰ روستای استان سمنان با تانکر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با بیان اینکه حدود ۷۵۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب در استان سمنان وجود دارد، گفت: حدود ۴۰ روستا را در این استان با تانکر سیار آبرسانی می‌کنیم.

محمد طاهری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: مشکل اصلی استان سمنان، تأمین آب است و در شهر شاهرود نیز با آغاز فصل تابستان، چندین سال است که شاهد تنش آبی هستیم.

وی با بیان اینکه پروژه‌های خوبی در شاهرود با پیشرفت ۹۵ درصدی در حوزه آب وجود دارد، عنوان کرد: همه باید کمک کنند تا این پروژه‌ها تکمیل شود و به اتمام برسد.

طاهری با اشاره به نیاز آبی و کمبود آبی که در استان سمنان وجود دارد، تصریح کرد: ۱۱۵ میلیون مترمکعب نیاز آبی استان سمنان است و ۸۵ میلیون مترمکعب در اوج مصرف در بخش شرب آب مصرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حدود ۷۵۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب در استان سمنان وجود دارد، گفت: در حال حاضر، کمبود آب در سمنان ۲۵۰ لیتر بر ثانیه، در شاهرود ۲۵۰ لیتر بر ثانیه و در روستا‌های استان سمنان نیز حدود ۲۵۰ لیتر بر ثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با اشاره به اینکه حدود ۴۰ روستا را در این استان با تانکر سیار آبرسانی می‌کنیم، اظهار کرد: در بحث قرارداد‌های محرومیت‌زدایی در گام نخست، طرح آب‌رسانی به ۵۲ روستای استان سمنان با اعتبار ۷۲ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

طاهری با اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده مجلس شورای اسلامی در بحث تأمین آب استان سمنان گفت: طرح آبرسانی به ۲۶۰ روستای استان سمنان با اعتبار یک هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان در مرحله اجرا قرار دارد که امیدواریم بتوانیم طی سه سال آن را به بهره‌برداری برسانیم.

وی با اشاره به وجود ۴۰۰ روستا در استان سمنان گفت: از این تعداد، ۳۲۰ روستا جمعیتی بیش از ۲۰ خانوار دارند که زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب استان سمنان قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان افزود: ۱۱۵ روستا در شهرستان شاهرود وجود دارد که از این تعداد، ۲۰ روستا با مشکل آب مواجه هستند و ۵۰ درصد از مشکل آب روستایی استان سمنان در شهرستان شاهرود است و این روستا‌ها در حال حاضر به صورت سیار آبرسانی می‌شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار