تولید بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه موتورسیکلت تا پایان سال

در نشست مشترک مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت با اعضای انجمن صنعت موتورسیکلت اعلام شد که تا پایان سال تولید موتور سیکلت در کشور به بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه می‌رسد.

در نشست مشترک آقای عبدالله توکلی‌لاهیجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت با اعضای انجمن صنعت موتورسیکلت ایران، آخرین وضعیت این صنعت قدیمی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بنابر گزارش‌های ارائه شده، تولید ۵ ماه اول امسال دستخوش رشد ۴۵ درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته بوده و به رقمی در حدود ۱۹۴ هزار دستگاه رسیده است. با این روند پیش‌بینی می‌شود میزان تولید امسال به میزان بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه در پایان سال برسد.

این نشست با تمرکز بر استقرار برقی‌سازی در صنعت موتور سیکلت کشور برگزار شد و هم اندیشی به‌منظور شناسایی موانع اجرایی و راه حل‌های پیش‌رو انجام گرفت.

برنامه‌ریزی برای تولید داخلی مناسب محصولات برقی و کاهش مصرف سوخت محصولات موتورسیکلت‌سازان از موضوعات دیگری بود که در این نشست مطرح و مقرر شد تا استانداردسازی در نمونه‌های مختلف موتورسیکلت به‌منظور دستیابی به مقیاس اقتصادی تولید انجام پذیرد.

در بخشی از این نشست توکلی‌لاهیجانی، مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت، چهار رویکرد اصلی برقی‌سازی، اتصال‌پذیری، موتورسیکلت‌های اشتراکی و هوشمند را به عنوان اهداف اصلی وزارت صمت در صنعت موتورسیکلت کشور اعلام کرد و از تولیدکنندگان موتورسیکلت خواست تا ضمن در نظر گرفتن این موارد، نسبت به برنامه‌ریزی جهت تحقق این اهداف اقدام کنند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت همچنین نسبت به تمرکز تولیدکنندگان موتورسیکلت بر افزایش عمق داخلی‌سازی محصولات پر فروش بازار با تکیه بر افزایش توانمندی زنجیره تأمین و صنعت قطعه‌سازی تاکید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۶ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
من هر روز ۱۲ ساعت کار میکنم ولی یه موتور اسپورت نمیتونم بخرم چون قیمتش ۲۵۰ میلیونه ): خدایی خیلی گرونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۳ ۳۱ شهريور ۱۴۰۲
خب چه فایده قیمت خون باباشون رو میدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۲:۲۳ ۳۰ شهريور ۱۴۰۲
موتور = عشق شیطان