حمله موشکی اوکراین به مقر ناوگان دریای سیاه روسیه

وزارت دفاع روسیه از حمله موشکی اوکراین به ساختمان مقر ناوگان دریای سیاه روسیه در بندر «سواستوپول» و وارد شدن خسارت به آن خبر داد.

وزارت دفاع روسیه امروز جمعه (۲۲ سپتامبر، ۳۱ شهریور) اعلام کرد حمله موشکی به بندر «سواستوپول»، به ساختمان تاریخی مقر ناوگان دریای سیاه روسیه آسیب وارد کرده و یک نظامی ناپدید شده است. این وزارتخانه افزود پدافند هوایی روسیه پنج موشک را سرنگون کرد. 

به گزارش «اسپوتنیک»، وزارت دفاع روسیه ابتدا از کشته شدن یک نظامی روس در پی حمله اوکراین خبر داده بود، اما بعد در به‌روز رسانی اطلاعات اعلام کرد یک نظامی مفقود شده است. 

فرماندار اعلام کرد در نتیجه حمله اوکراین به سواستوپول، پنجره‌های ۱۰ ساختمان مسکونی بر اثر موج ضربه شکسته شد، اما به کسی آسیب نرسید. 

ارتش اوکراین دیروز هم اعلام کرد نظامیان این کشور شبانه به پایگاه هوایی روسیه در شبه‌جزیرهٔ کریمه حمله کردند. بر اساس بیانیهٔ کی‌یف، پایگاه هوایی «ساکی» هدف حملات ارتش اوکراین قرار گرفت، اما جزئیات بیشتری دربارهٔ نحوهٔ این حمله یا خسارت‌های وارد شده ارائه نشد.

وزارت دفاع روسیه بامداد پنجشنبه (۳۰ شهریور) گفت که حداقل ۱۹ فروند هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی که به شبه‌جزیرهٔ کریمه حمله کرده بودند، ساقط شدند.

حملات هوایی بخصوص با هواپیما‌های بدون سرنشین به خاک روسیه از جمله مسکو، شبه‌جزیره کریمه و کورسک در هفته‌های اخیر و پس از آغاز ضدحملات اوکراین شدت گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۳۹ ۰۱ مهر ۱۴۰۲
پل جزیره کریمه تخریب شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۰۴ ۰۱ مهر ۱۴۰۲
روز به روز داریم به قیامت نزدیک تر میشیم
Iran (Islamic Republic of)
یاماموتو کانسکه
۰۱:۲۰ ۰۱ مهر ۱۴۰۲
یادم افتاد ژاپن هم قبل از اینکه بمب های اتمی را دریافت کنه ، زیاد تونسته بود مواضع و ادوات و تجهیزات ایالات متحده را مورد هدف قرار بده.
آخرین اخبار