سرکنسول جدید ترکیه فعالیت خود را در مشهد آغاز کرد

"سنان جم باش"، سرکنسول جدید جمهوری ترکیه در مشهد پس از دیدار با رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان رضوی فعالیت رسمی خود را در این شهر آغاز کرد.

سرکنسول جدید ترکیه روز شنبه با احمد معصومی فر، مشاور وزیر امور خارجه و رییس نمایندگی وزارت امورخارجه در محل این نمایندگی در مشهد دیدار و پیرامون روابط دوجانبه به ویژه همکاری‌های تجاری، ترانزیتی، علمی و دانشگاهی گفت و گو کرد.

بر اساس اعلام نمایندگی وزارت امور خارجه در مشهد، ۲ طرف در خصوص افزایش مبادلات تجاری ۲ کشور تا سطح ۳۰ میلیارد دلارِ مورد نظر ابراز امیدواری کردند.

همچنین همکاری در زمینه‌های ترانزیتی و حمل و نقلی و فعالیت شرکت‌ها و بازرگانان ترک در مناطق ویژه اقتصادی و آزاد کشورمان به ویژه خراسان رضوی و تولیدات مشترک و همکاری‌های علمی و دانشگاهی و تبادل استاد و دانشجو میان دانشگاه‌های استان و شهرهای ترکیه و برگزاری جشنواره‌های فرهنگی از اهم گفت‌وگوهای میان طرفین بود.

همچنین معصومی‌فر با تبریک انتصاب "جم‌باش" به عنوان سرکنسول ترکیه در مشهد، به عنوان دومین شهر بزرگ جمهوری اسلامی ایران، برای وی اقامتی خوش در این شهر و توفیقات روزافزون در مأموریت پیشِ رو آرزو کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار