وزیر ورزش و جوانان:

پاداش قهرمانان ورزشی بعد از ۲ سال ‌با دستور رئیس جمهور‌ پرداخت شد

هاشمی با بیان اینکه پاداش قهرمانان ورزشی بعد از ۲ سال ‌با دستور رئیس جمهور‌ پرداخت شد، گفت: وضعیت ورزش همگانی‌مان خوب نیست.

کیومرث هاشمی روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: وضعیت ورزش همگانی‌مان خوب نیست که اگر می‌خواهیم وضعیت ورزش‌های همگانی بهبود یابد، مسیرش از آموزش و پرورش می‌گذرد.

وی ادامه داد: در حوزه جوانان نیز عمده دغدغه ما، دغدغه رهبر انقلاب و رئیس جمهور در بحث ازدواج، اشتغال و فرزندآوری است که در همین راستا، در پنج ماهه اول امسال، ۶۸۰ هزار میلیارد ریال وام ازدواج برای ۳۳۰ هزار نفر پرداخت شده است که با این وجود، هنوز ۲۰۰ هزار نفر در صف دریافت وام ازدواج هستند و باید واگذاری وام سرعت پیدا کند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان این‌که متأسفانه سن ازدواج و فرزندآوری بالا رفته است که آسیبی جدی برای جامعه به شما می‌رود گفت: تاکنون رئیس جمهور سه بار شورای عالی جوانان را برگزار کرده است و این نشانگر این است که نسبت به موضوع جوانان دغدغه دارند.

هاشمی افزود: ۲ سال بود که پاداش قهرمانان ورزشی پرداخت نشده بود که با دستور رئیس جمهور، مبالغ مورد نیاز تأمین و مراسم تجلیل از قهرمانان برگزار شد.

وی در خصوص ورزش خراسان رضوی نیز گفت: اولین خواسته من در ورزش قهرمانی خراسان این بود که به رشته کشتی باید توجه ویژه‌ای شود زیرا اینجا مهد کشتی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی هم گفت:علی‌رغم این که عنوان این وزارتخانه را «ورزش و جوانان» انتخاب کرده‌اند اما آن قدر افراد در باشگاه‌ها و موقعیت‌های مختلف ورزشی سیل مطالبات خود را مطرح می‌کنند و رسانه‌ها نیز دنبال آن را می‌گیرند تا فشار بیاورند و به نتیجه برسد و دیگر موضوعات به حاشیه می‌رود.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: وقتی وزیر ورزش و جوانان با این سیل مطالبات رو به رو می‌شود، هر طرح و برنامه‌ای برای جوانان داشته باشد، نمی‎‌تواند اجرا کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به جایگاه ورزش خراسان رضوی در گذشته و حال گفت: متأسفانه ورزش خراسان دچار عقب افتادگی شده است در حالی که این استان روزی ستاره ورزش کشور بود، تیم‌هایی که هستند همه ورشکسته شده و حامیان مالی آنان کنار کشیده‌اند و نمی‌خواهم بگویم ورزش قهرمانی هدف است اما جلوه بیرونی ماست.

علم الهدی با تاکید بر این‌ که عقب افتادگی ورزش خراسان رضوی باید جبران شود افزود: در مشهد و استان استعدادهای خیلی خوبی وجود دارد که برای احیای ورزش خراسان رضوی، افراد رسوب کرده در ورزش باید جای خود را به این استعدادهای جوان بدهند.

وی با بیان این‌که احیای ورزش خراسان رضوی نیاز به پشتیبانی‌های مالی دارد اظهار کرد: قوچان و ایل کرمانج مهد کشتی استان است، استعدادهای زیادی در ایل کرمانج وجود دارد که اگر به خوبی به آنان توجه شود، می‌تواند جریان کشتی در استان را احیا کند.

او گفت: مشکل ما در ورزش استان همان مشکل کشور است، اگر ورزش بخواهد حول یک عده کاسب‌کار ورزشی که از کنار ورزش کاسبی داشتند ادامه داشته باشد کار پیش نمی‌رود و اگر بخواهند جلوی آنان را بگیرند مشکل ایجاد می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۲ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
کتاب های مدارس محتوا ندارن
آخرین اخبار