وزارت امور خارجه آلمان:

شهروندان آلمانی افغانستان را ترک کنند

وزارت امور خارجه آلمان با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی افغانستان، از شهروندانش خواست افغانستان را ترک کنند.

وزارت خارجه آلمان در بیانیه‌ای خطاب به شهروندان این کشور اعلام کرد وضعیت امنیتی در افغانستان به‌شدت وخیم‌ است و به دلیل بسته بودن سفارت آلمان در کابل، در حال حاضر پشتیبانی کنسولی محلی نیز در افغانستان امکان‌پذیر نیست.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه آلمان، ترور، سرقت و آدم‌ربایی(به ویژه خارجی‌ها) و سایر جنایت‌های خشونت‌آمیز در دوسال گذشته در سراسر افغانستان افزایش یافته است.

وزارت خارجه آلمان همچنین هشدار داده است که در حال حاضر جنایت و جرائم سازمان‌یافته در شهرها افزایش یافته و شهروندان آلمانی نیز قبلاً از این رویدادها متأثر شده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «‌در سراسر افغانستان، از ‌جمله در شهرها از جمله کابل(پایتخت)، آلمانی‌ها در معرض خطر بالایی قرار دارند که قربانی آدم‌ربایی یا جنایت خشونت‌آمیز شوند. گروه‌های جنایتکار، خارجی‌ها را هدف حملات و آدم‌ربایی خود کرده‌اند. هیچ مکان امنی در آنجا (افغانستان) وجود ندارد».

وزارت خارجه آلمان همچنین از شهروندان این کشور خواسته است که از سفر به افغانستان خودداری کنند، چون اکنون شرایط خارج شدن از آن کشور نیز دشوار است.

این درحالی است که علاوه براین دولت آلمان روند اخراج پناهجویان را به این کشور از سر گرفته است و باوجود ایجاد برنامه پذیرش افغانستانی های در معرض تهدید در مهر ماه سال گذشته و اعلام پذیرش ماهانه هزار نفر، هنوز هیچ پناهجوی از طریق این برنامه وارد آلمان نشده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار