واشنگتن پست:

مقام‌های غربی به زلنسکی فشار می‌آورند تا انتخابات برگزار کند

یک نشریه آمریکایی از فشار مقام‌های غربی بر کی‌یف برای برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری خبر داد.

نشریه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت که مقامات اوکراینی در برابر درخواست‌های حامیان غربی کی‌یف برای برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری مقاومت می‌کنند.

در این گزارش آمده است که چندین سیاستمدار غربی، از جمله «تینی کوکس» رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا و سناتور‌های دموکرات آمریکایی «ریچارد بلومنتال» و «الیزابت وارن» از کی‌یف خواسته‌اند تا انتخابات برگزار کند.

«لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه، که رأی‌گیری در اوکراین را به‌عنوان «اقدامی علیه تهاجم روسیه» و همچنین «در آغوش دموکراسی و آزادی» توصیف کرد، از تلاش‌های آن‌ها حمایت کرد.

با این حال، به گفته مقامات اوکراین و کارشناسانی که با این نشریه مصاحبه کرده‌اند، برگزاری انتخابات در کشوری که درگیر یک درگیری بزرگ است، «غیرممکن و نامعقول» است. این هم ناشی از حضور نظامی روسیه در مناطقی است که اوکراین ادعا می‌کند متعلق به این کشور است و همچنین از این واقعیت که میلیون‌ها نفر از کشور فرار کرده‌اند و ده‌ها هزار سرباز مستقر شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات کی‌یف بر این باورند که یک رأی‌گیری بزرگ، مقامات محلی را ملزم به غلبه بر موانع عظیم مالی، لجستیکی و قانونی می‌کند. گفته می‌شود که برخی نگرانند که روسیه با دامن زدن به تفرقه، نفوذ در دارایی‌ها و تضعیف اوکراین از داخل، از انتخابات سوء استفاده کند.

یک مقام امنیتی ناشناس اوکراینی به این رسانه گفت: «روس‌ها از طریق کانال‌های مخفی خود برای این امر فشار می‌آورند. هیچ موقعیتی وجود ندارد که بتوان در طول جنگ یک انتخابات دموکراتیک برگزار کرد.»

با این حال، گفته می‌شود که دولت بایدن با موانع پیش روی کی‌یف همدردی می‌کند و برای برگزاری انتخابات اصرار نمی‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۰ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
البته انتخاباتی رو میخوان که کاندیداها اول توسط آمریکا تائید شده باشن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۰ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
البته انتخابات تحت نظر آمریکا
آخرین اخبار