هشدار دادستان به همه دستگاه‌ها برای پیشگیری از خسارت ناشی از سیل

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه دستگاه‌های ذی ربط را در کرمانشاه مکلف کرد، تا برای مقابله با وقوع احتمالی سیل آماده باشند.

حمیدرضا کریمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر وقوع بارش‌های گسترده در پاییز و زمستان امسال و احتمال وقوع سیلاب‌ها، گفت : سیلاب‌ها یکی از پدیده‌ها و مخاطرات طبیعی بسیار مهم و مخرب در سطح جهان هستند و در بین تمامی سوانح و بلایای طبیعی بیشترین فراوانی وقوع را دارند.

وی افزود: متأسفانه طی سال‌های گذشته گا‌ها به دلیل بارش‌های بسیار فراوان شاهد وقوع سیلاب‌ها در برخی از مناطق کشور بودیم که خسارات متعددی را به دنبال داشته است.

دادستان کرمانشاه تأکید کرد: وقوع سیلاب در ایران مختص به یک منطقه خاص نبوده و تقریبا در اکثر مناطق کشور از جمله کرمانشاه رخ می‌دهد. 

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه سازمان هواشناسی برای پاییز و زمستان سال‌جاری برای نیمه شمالی و غربی کشور وقوع ترسالی و بارش‌های گسترده‌ای پیش‌بینی کرده، لذا از هم اکنون دستگاه‌های ذی‌ربط موظف هستند اقداماتی را به منظور جلوگیری از وقوع سیلاب و استفاده بهینه از حجم گسترده بارندگی‌ها داشته باشند. 

کریمی متذکر شد: براین اساس طبق قانون و به منظور صیانت از حقوق عامه، دستگاه‌های ذی‌ربط باید در بحث اجرای طرح‌های سازه‌ای، طراحی سیستم‌های کارآمد جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی، برنامه مدیریت جامع سیل، جلوگیری از روان آب و سیلاب در بحث‌های مکانیکی، نهال‌کاری، مدیریت حوزه و حفاظت آبخیز، رفع تصرفات غیرمجاز در رودخانه‌ها، آخرین وضعیت مسیل‌ها و... اقداماتی را در دستور کار قرار دهند. 

دادستان کرمانشاه به این دستگاه‌ها مهلت داد، تا ظرف یک ماه آینده برنامه خود را در این حوزه به دادسرا گزارش دهند. 

وی یادآورشد: ظرف ۲۰ روز آینده باهمکاری ستاد بحران استانداری نسبت به شناسایی مسائل و مشکلات پیش رو و تدوین برنامه جهت رفع آن اقدام شود. 

مدعی العموم استان هشدار داد، درصورتی که دستگاهی نسبت به انجام وظایف محوله کوتاهی کند، به عنوان ترک فعل با آن برخورد قضایی صورت می‌گیرد .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار