۳۸۸ تن مواد غذایی و کالای فاسد در البرز معدوم شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ۳۸۸ تن مواد غذایی و انواع اقلام فاسد و تاریخ مصرف گذشته طی یک سال اخیر از سطح واحدهای صنفی و تولیدی استان البرز جمع آوری و معدوم شد.

دکتر شهرام صیادی گفت: از مهر ماه سال گذشته تاکنون کارشناسان بهداشت محیط البرز ۱۲۱ هزار مورد بازدید از واحد‌های تولیدی، عرضه مواد غذایی، خدمات بهداشتی درمانی و سایر مراکز استان البرز انجام دادند.

وی ادامه داد: در این مدت یک هزارو۵۰۰ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی در استان البرز پلمب شد و پنج هزار متصدی متخلف صنفی به مراکز قضایی معرفی شدند.

صیادی افزود: به همت کارشناسان سلامت محیط استان البرز طی بازدید‌های انجام شده بیش از ۶ هزارو۸۰۰ نمونه برداری تخصصی از مواد غذایی و آب آشامیدنی استان انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: در یک سال اخیر بیش از ۱۲۵ هزار مورد کلر سنجی از آب شبکه‌های آبرسانی شهری و روستایی استان صورت گرفته است ضمن آنکه در جریان ۳۸۰ مورد بازدید از وضعیت آبیاری مزارع کشاورزی استان ۱۶ بهره بردار متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: بیش از پنج هزار شکایت دریافتی و گزارشات مردمی طی یک سال اخیر در خصوص عدم موارد بهداشتی در استان البرز بررسی و پاسخ داده شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز در ادامه افزود: بیش از ۹۴ هزار آزمایش محیطی و مواد غذایی با دستگاه‌های سنجش سیار طی یک سال اخیر در البرز انجام شد و بیش از ۱۱۰ هزار کارت بهداشتی صادر شده است.

صیادی عنوان کرد: در این مدت بیش از ۳۷ هزار گواهینامه آموزش بهداشت عمومی در البرز صادر و ۲۴ پروانه فعالیت در بخش‌های تخصصی صادر و تمدید شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: پایش بهداشتی بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی، مدارس، ندامتگاه‌ها و سایر مراکز تجمعی، کارخانه‌های تولید موادغذایی، آرایشی و بهداشتی، واحد‌های تولیدی غیر مواد غذایی، مراکز پزشکی و تصویر برداری، باشگاه‌های ورزشی، استخر‌ها، مراکز تفریحی و تمام صنوف استان به صورت مستمر ادامه دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.