ارومیه میزبان جشن ملی سینمای ایران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با سراسر کشور جشن مهر سینمای ایران روز پنجم مهرماه در ارومیه برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی در جلسه شورای سیاست‌گذاری جشن مهر سینمای ایران با اشاره به اینکه همزمان با سراسر کشور دومین جشن مهر سینمای ایران با شعار اخلاق، امید و آگاهی در پردیس سینما مهر ارومیه برگزار می‌شود، گفت: روز پنجم مهرماه برای برگزاری این جشنواره انتخاب شده است.

علیرضا نوروزی  افزود: در راستای ارزش گذاری برای صنعت سینما ۲ سال است که سیستم متفاوتی تحت عنوان شورای سیاستگذاری راه اندازی شده تا کار‌ها عمومی‌تر باشد.

وی ادامه داد: دربحث تبلیغات از شهرداری کمک گرفته خواهد شد و همچنین از ظرفیت فرهنگسرا‌ها نیز استفاده می‌شود و علاوه براین آموزش عکاسی و فیلمبرداری موبایلی نیز از جمله برنامه‌هایی است که در حاشیه این جشنواره به اجرا در می‌آید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار کرد: برگزاری جشن مهر سینمای ایران از کار‌های ارزشمندی است که توانست فاصله بین هنرمندان مرکز نشین و هنرمندان استانی را کاهش دهد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه جشن مهر سینمای ایران به مناسبت صدمین سال ورود سینما به کشور برگزار می‌شود، گفت: تمام تلاش ما بر این است تا مطالبات هنرمندان عرصه سینما محقق شود و عدالت خواهی و مطالبه گری محور باشد.

علی رمضانی افزود: برنامه‌هایی مختلفی برای این جشن در نظر گرفته شده که از ۲۶ شهریورماه سال‌جاری شروع شده و تا پنج مهر ماه ادامه دارد.

وی افزود: تلاش شده برنامه‌ها عموم محور باشد و فضا برای حضور قشر‌های مختلف اعم از کارگردانان، نویسندگان و تمام عوامل تاثیرگذار در فیلم‌ها فراهم شود.

رمضانی اضافه کرد: همچنین علاوه بر مناطق محروم سعی شده در شهرستان‌های محروم هم اکران فیلم صورت گیرد.

بر اساس این گزارش جشن مهر سینمای ایران با هدف احترام به جوهره و هنرِ هنرمندانی برگزار می‌شود که سال‌ها دور از مرکز در شکل‌گیری آثار مختلف فولکلور و آیینی، مذهبی و اجتماعی نقش بسزایی داشته اند و در اشاعه هنر و فرهنگ منطقه و جغرافیای خود در صف اول بوده‌اند.

دومین جشن مهر سینمای ایران رویدادی است که در سراسر کشور به مناسبت روز ملی سینما و به همت سازمان سینمایی کشور و با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با شعار اخلاق، آگاهی و امید برگزار خواهد شد تا میزبان پیشکسوتان سینمایی در حوزه‌های مختلف باشد.

یکی از ویژگی‌های مهم و اصلی در این رویداد، تمرکز بر ظرفیت‌های استانی بوده که نه تنها در این دوره، بلکه در نخستین دوره جشن مهر سینمای ایران نیز بر آن تاکید شده بود، در این راستا سال گذشته برای اولین بار شاهد برگزاری این رویداد در ۲۲ استان کشور بوده‌ایم که ماحصل آن تجلیل از ۳۵۰ هنرمند عرصه سینمایی بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.