معاون رییس‌جمهور:

ساماندهی ناترازی‌های اقتصادی مهمترین اقدام دولت سیزدهم است

داوود منظور گفت: دولت سیزدهم از همان ابتدا اقدام به رفع ناترازی های اقتصادی کرده است که این ناترازی ها از دولت دوازدهم به جا مانده بود.

داوود منظور عصر پنجشنبه در آیین افتتاح فاز نخست نیروگاه سیکل ترکیبی راشد تربت‌حیدریه گفت: این ناترازی‌ها در انباشت بدهی‌ها در ارتباط با اوراق منتشره، بودجه و سیستم بانکی، بازار ارز، تجارت خارجی و منابع انرژی بوده است.

وی بیان کرد: از دیگر افتخارات دولت سیزدهم در رفع ناترازی انرژی آن است که اینک قادر به تولید ۲۵۰ میلیارد مترمکعب گاز در سال و به همین میزان مصرف هستیم.
معاون رییس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت برق کشور در آستانه رسیدن به توان تولید ۹۰ هزار مگاوات است، اظهار داشت: دولت سیزدهم با تکیه بر توان داخلی در ۲ سال نخست عملکرد خود، هشت هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی به بهره‌برداری رساند و اینک با افتخار می‌توان اعلام کرد که جزو ۱۰ کشور بزرگ سازنده نیروگاه در جهان هستیم.

منظور همچنین در گفت و گو با خبرنگاران میزان روزانه مصرف بنزین در کشور را ۱۳۵ میلیون لیتر عنوان و اظهار کرد: این بدان معناست که دولت توان تولید چنین رقمی را دارد.

مرحله نخست نیروگاه سیکل ترکیبی «راشد» تربت‌حیدریه که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۷ آغاز شده است، امروز با ظرفیت ۵۴۶ مگاوات با حضور معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه به بهره‌برداری رسید.

معاون رییس جمهور در سفر یک روزه خود به شهرستان تربت‌حیدریه واقع در جنوب خراسان رضوی، ضمن بهره‌برداری از مرحله نخست نیروگاه سیکل ترکیبی راشد، از طرح بزرگ باند دوم جاده تربت‌حیدریه به دولت‌آباد و طرح بزرگ باند دوم جاده شادمهر به کاشمر بازدید کرد و در پیوند با تخصیص بودجه برای طرحهای یاد شده، با مقامات محلی به گفت و گو پرداخت.

شرکت در نشست شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه رییس سازمان برنامه و بودجه به تربت‌حیدریه است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار