همکاری روسیه و طالبان در زمینه ایجاد دهلیزهای حمل‌ونقل

کابلوف گفت: در تماس های دوجانبه با طالبان، اولویت را به توسعه روابط تجارتی و اقتصادی با افغانستان است و ایجاد دهلیزهای حمل و نقل بین المللی از طریق خاک این کشور یکی از زمینه های امیدوارکننده است.

وزارت امور خارجه روسیه گفت: ایجاد دهلیزهای ترانسپورتی زمینه امیدوارکننده برای همکاری بین روسیه و افغانستان است.

ضمیر کابلوف، نماینده خاص رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان، رئیس اداره دوم آسیائی وزارت خارجه روسیه گفت: روسیه در زمینه توسعه روابط تجاری با افغانستان، ایجاد دهلیزهای حمل و نقل بین المللی از طریق خاک این کشور را یکی از زمینه های امیدوارکننده می داند.

کابلوف افزود: در تماس های دوجانبه و در زمینه منطقه ای گسترده تر، ما اولویت را به توسعه روابط تجارتی و اقتصادی با افغانستان می دهیم.

همچنین نماینده خاص رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان در جریان نشست مسکو درباره افغانستان گفت: شمال-جنوب و شاخه شرقی آن و همچنین پروژه مسیر ترانسپورت بین المللی روسیه (منطقه اورنبورگ) - قزاقستان - ازبکستان - افغانستان – پاکستان می باشد.

به گفته وی مهم‌ترین عنصر در چنین طرح‌ها مسأله تضمین امنیت باقی می‌ماند. 

پیش از این نیز اعلام شد میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه اعلام کرد این کشور آماده تسریع روند توسعه مسیرهای حمل و نقلی اوراسیا از جمله گسترش مسیرهای حمل و نقل به افغانستان و جنوب آسیا است.

برچسب ها: طالبان ، روسیه ، ترانسپورت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار