اشراف عملیاتی و اطلاعاتی شهید هاشمی بر گروهک‌ها

مدیر گلزار شهدای کرمان گفت: شهید هاشمی با اشراف عملیاتی و اطلاعاتی، گروهک‌ها، اشخاص و طوایف را ریشه‌ای می‌شناخت و آن‌ها نیز او را می‌شناختند.

سردارمحمدرضا حسنی سعدی با گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت مسئول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان گفت: سیدحمیدرضا هاشمی مهندس کامپیوتر بود و در قرارگاه قدس چهار نفر سهمیه داشتیم و یکی از چهار نفر ایشان بود که جذب سپاه شد.

وی با بیان اینکه حمیدرضا یکی از بهترین‌ها بود، افزود: بعد‌ها قرارگاه قدس مستقر در کرمان به زاهدان منتقل شد، زیرا ماموریت اصلی در آنجا بود و شهید هاشمی با خانواده به آنجا رفت و مدتی در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بود و در مقطعی مسئولیت اطلاعات سپاه این استان را به عهده داشت.

حسنی سعدی با اشاره به اینکه پدر شهید هاشمی از خطه شمال کشور و پدر و مادرش فرهنگی هستند، بیان کرد: سیدحمیدرضا بسیار با انگیزه، اهل عبادت و عزاداری و روضه بود و فوق‌العاده به این مسائل اعتقاد داشت.

مدیر گلزار شهدای کرمان گفت: شهید هاشمی با توجه به تحصیلات عالیه، در ماموریت و مسئولیت خود اشراف اطلاعاتی خیلی زیادی در حوزه کاری خود و در سیستان و بلوچستان داشت.

وی افزود: حمیدرضا با اشراف عملیاتی و اطلاعاتی، گروهک‌ها، اشخاص و طوایف را ریشه‌ای می‌شناخت و آن‌ها نیز او را می‌شناختند.

حسنی سعدی با اشاره به آتش زدن بانک انصار زاهدان در چند سال قبل توسط گروهک‌های تروریستی و شهادت چند نفر گفت: در اغتشاشات سال گذشته (هشتم مهرماه) سیدحمیدرضا متوجه شد تعدادی از مردم در یک داروخانه در زاهدان گیر افتاده‌اند و هر لحظه احتمال دارد تروریست‌ها آنجا را به آتش بکشند لذا خودش را به آنجا رسانده و یکی یکی پرسنل داروخانه را فرستاد بروند (چند از نفر از بانوان را خودش به منازلشان رسانده) تا در امان باشند و آسیب نبینند.

وی ادامه داد: در حین نجات مردم بود که دشمن او را دیده، زیرا از قبل او را می‌شناخت و در آن غائله او را تحت نظر داشتند و با شلیک گلوله او را به شهادت رساندند.

حسنی سعدی بیان کرد: مزار شهید سیدحمیدرضا هاشمی در گلزار شهدای کرمان است.

 سردار شهید سیدحمیدرضا هاشمی متولد سال ۱۳۵۷ و اهل کرمان بود که مسئولیت اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان را به عهده داشت و در اغتشاشات سال گذشته، هشتم مهرماه در زاهدان توسط تروریست‌ها به شهادت رسید.

گفتنی است: مراسم نخستین سالگرد شهادت سردارسیدحمیدرضا هاشمی مسئول اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان دوشنبه ۱۰ مهرماه جاری ساعت ۸:۳۰ در حسینیه ثارالله شهر کرمان برگزار خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار