حراج کتابی که سگ آن را خورد

بخشی از نسخه دست‌نوشته «موش‌ها و آدم‌ها» که توسط سگ «جان اشتاین‌بک»‌ پاره شده بود در یک حراجی به فروش گذاشته می‌شود.

تکه‌ای از پیش‌نویس اصلی «موش‌ها و آدم‌ها» نوشته «جان اشتاین‌بک» که «توبی»، سگ این نویسنده آمریکایی بخش زیادی از آن را خورد، ماه آینده به حراج گذاشته می‌شود.

«اشتاین‌بک» در نامه‌ای در بیست و هفتم ماه می‌سال ۱۹۳۶ میلادی خطاب به ویراستارش نوشت: «تراژدی جزئی رخ داد. سگ من که یک شب تنها مانده بود، نیمی از کتابم را به تکه‌های کاغذ تبدیل کرد. حالا باید دو ماه کار را دوباره انجام دهم. این من را از برنامه عقب می‌اندازد، چراکه پیش‌نویس دیگری وجود نداشت.»

به این ترتیب این تکه کاغذ در بیست و پنجم اکتبر در یک حراجی واقع در نیویورک به همراه سایر دست‌نوشته‌ها و نامه‌های این رمان‌نویس به مزایده گذاشته می‌شود.

در این تکه کاغذ دست‌نوشته به «لنی» و «جورج» که دو شخصیت اصلی این کتاب محسوب می‌شوند، اشاره شده است.

علاوه بر این دفتر وقایع روزانه «اشتاین بک» که به سال ۱۹۴۹ میلادی تعلق دارد نیز در این حراجی به فروش گذاشته خواهد شد. 

اشیائی که به زودی در حراجی «بونامز» به فروش گذاشته خواهند شد توسط خانواده «مری اشتاین‌بک»، کوچک‌ترین خواهر این نویسنده به حراجی ارائه خواهند شد.

نسخه اصلی پیش‌نویس «جام زرین»، نخستین رمان «اشتاین‌بک» نیز درحالی در این حراجی ارائه خواهد شد که حاشیه‌نویسی‌های یک مخاطب ناشناس و اصلاحات جزئی که نویسنده در میان جملات انجام داده است در این پیش‌نویس به چشم می‌خورد. پیش‌بینی می‌شود که این نسخه از رمان به قیمت ۱۰۰،۰۰۰ تا ۱۵۰،۰۰۰ دلار فروخته شود.

منبع: ایسنا

برچسب ها: کتاب ، سگ ، دست نوشته
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار