برگزاری یکصد و دوازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان

یکصد و دوازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان به ریاست استاندار آذربایجان شرقی درسپاه عاشورا برگزارشد.

استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی گفت: ناکامی دشمن در فضای حقیقی و مجازی به لطف خدا میسر شده چرا  که تقابل هوشمندانه‌ای توسط قرارگاه رسان‌های فضای مجازی انجام می‌شود.

عابدین رضوی خرم با بیان اینکه با همه این توانمندی که در سطح استان داریم، اما یکی دو مطلب است باید توجه خاصی شود، گفت: نیاز به یک هم افزایی و هماهنگی در جهت تاثیر گذاری و اثر بخشی کامل داریم که صداوسیما می تواند در این بخش ورود پیدا کند، چون احساس می‌کنیم این موضوع یک حلقه مفقوده است.

وی خاطر نشان کرد: انصافا فعالیت‌های گسترده‌ای انجام شده و از لحاظ عمق تاثیرگذاری نیاز به بررسی تخصصی است، اما درخواست دارم طرحی را برنامه ریزی کنیم تا مجموعه‌های فعال از لحاظ هدایت، تاثیر گذاری، سیاستگذاری داشته باشیم.

وی  تصریح کرد: در تبریز چندین سال است که نمایشگاه کتاب برگزار نمی‌شود و این یک خلا بزرگ است به همین دلیل مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ماموریت می‌دهیم تا این نمایشگاه را در حد وسیعی برگزارکنید چرا که یک رخداد بزرگ فرهنگی است.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه سفر ریاست محترم جمهور به سازمان ملل پرخیر و برکت و کم نظیربود و ابعاد بین المللی و مهمی داشت، گفت: امروز بحمدالله بازگشایی مدارس انجام گرفت و اقدامات خوبی درخصوص معلمان انجام گرفته و جهاد تبیین در این اداره کل بخوبی صورت گرفته که در شروع سال تحصیلی تاثیرخودش را بین دانش آموزان خواهد گذاشت.

 فرمانده سپاه عاشورا نیز گفت: به فرمایش امام راحل در دفاع مقدس به این باور رسیدیم که باید روی پای خودمان بایستیم و با همین تفکر و گفتمان دفاع مقدس را بعنوان یک برگ زرینی در تاریخ کشورمان رقم زدیم.

سردار عباسقلیزاده افزود: فعالیت‌های فضای مجازی در کنترل افکار عمومی جامعه بسیار مهم است و اقدامات سپاه عاشورا در بعداجتماعی شامل تحویل بسته‌های معیشتی به خانواده‌های معتادین، برگزاری جلسه برای پیشگیری از اعتیاد و درخصوص طرح عفاف و حجاب با اجرای دو مرحله بازرسی از ادارات، راه اندازی گشت‌های تذکر لسانی، کارگاه هایپیشگیری از طلاق، فرزند اوری و اگاه سازی در این زمینه پیگیری می‌شود.

حجت الاسلام میر تاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس نیز با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: معتقدم در نظر سنجی‌ها میزان انحراف زیاد است و سوالات تمام حقیقت را در بر نمی‌گیرد، باید طراحی سئوالات نظر سنجی دقت کافی انجام شود.

وی افزود: روشن است که مردم میزان مطابقت قوانین با دین را ندارند و در این زمینه پس از مجلس شورای اسلامی فقهای شورای نگهبان نظریه اصلی را می‌دهند.

رضایی مدیر کل صداوسیمای استان نیز در خصوص نگرش مردم نسبت به کار امدی دین در جامعه یک نظر سنجی مردمی را ارایه کرد. 

سعادتی مدیر کل اموزش و پرورش استان هم گفت: گاهی احساس جامعه از چیزی که هست و به نفع مردم است، ممکن است منفی باشد، شعار امسال مدرسه قوی، ایران قوی لیت، چون که کانون پرورش فرزندانمان مدرسه است و باتحقق ان‌ها اهداف آموزش و سند تحول بنیادین محقق می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار