برگزاری گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی استان آذربایجان شرقی

گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی و فرماندهان بسیج دانش آموزی نواحی استان آذربایجان شرقی به مدت سه روز در شهرستان سراب در حال برگزاری است.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هدف از این گردهمایی را اولویت قرار دادن ۵ محور تربیتی، ایمان ،هویت، امید، نشاط و خردورزی در برنامه‌های تربیتی و فرهنگی دانش آموزان عنوان کرد.

سعادتی با شرکت در گردهمایی مدیران مدارس منطقه سراب ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و قدردانی از زحمات مدیران مدارس گفت: خوشبختانه با اقدامات مناسب مدیران محترم، بازگشایی پرشور و با نشاطی را در سطح استان شاهد بودیم.

وی با اشاره به اهمیت رسالت تعلیم و تربیت بیان کرد: برای پیش برد اهداف آموزش و پرورش همه همکارانمان با ایثار و از خود گذشتگی در حال فعالیت هستند و بدون این از خودگذشتگی ها، رسیدن به مقصود غیر ممکن است.

وی با اشاره به اینکه در بازدید سرزده خود از مدارس روستای بهرمان شهرستان سراب افزود: در تلاش هستیم با بهره مندی از تمامی ظرفیت‌های درون و برون سازمانی، اقدامات لازم را در جهت توسعه همه جانبه فرایند آموزش و پرورش استان و مخصوصا مناطق محروم به انجام گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با تاکید بر لزوم جلوگیری از ارسال بخشنامه‌های متعدد به مدارس افزود: باید شرایطی فراهم گردد که مدیران محترم با فراغ بال، مسئولیت سنگین خود را انجام دهند.

سعادتی  با اشاره به اینکه اختیارات مدیران مدارس در حال بازنگری و بررسی کارشناسی است افزود: رویکرد وزارت آموزش و پرورش تقویت مدارس دولتی است و کارشناسان امر در تلاش هستند با بررسی راهکار‌های مختلف، جایگاه مدارس دولتی ارتقاء یابد.

وی گفت: دولت به دنبال آن است که مدارس محور رشد باشد و یکی از نمود‌های آن تاثیر نمرات دروس نهایی در نتیجه کنکور می‌باشد و این موضوع تنها یکی از جنبه‌های آن است.

وی با بیان اینکه امروزه دشمنان از هر فرصتی برای تحت تاثیر قرار دادن نوجوانان استفاده می کنند گفت: هر یک از مدیران مدارس در جایگاه خود می‌توانند تحول ساز باشند و دانش آموزان را در مسیر درست و صحیح ایرانی اسلامی قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در این بازدید تکمیل سریع فضا‌های آموزشی نیمه تمام را خواستار شد.

 حجت الاسلام اکرمی امام جمعه سراب هم  با تاکید براستفاده از ظرفیت روحانیون در مدارس در برنامه‌های قرآنی و معرفتی خواستار کیفیت‌بخشی فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی شد.

فرماندار سراب نیز با اشاره به نقش ارزنده معلمان در تربیت افراد سالم در جامعه گفت: رسالت آموزش و پرورش زدودن انحرافات فکری و معرفتی و ایجاد حس مسئولیت در دانش آموزان است.

جهانی با تاکید بر تقویت برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در مدارس افزود: معلمان پرورشی باید با تمرکز بر تربیت صحیح دانش آموزان مانع انحراف جوانان در اثر تبلیغات دشمنان باشند.

شرکت در گردهمایی مشترک معاونین پرورشی و تربیت بدنی و فرماندهان حوزه‌های بسیج دانش آموزی نواحی و مناطق استان، گردهمایی مدیران مدارس سراب و بازدید از پروژه‌های نیمه تمام آموزشی از برنامه‌های سفر یک روزه مدیرکل آموزش و پرورش به سراب بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار