صدور پروانه ساختمانی برای ساخت ۳۳ هزار و ۵۰۶ واحد در سیستان و بلوچستان

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون برای ساخت ۳۳ هزار و ۵۰۶ واحد در طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری و روستایی این استان پروانه ساختمانی صادر شده است.

اکبری گفت: پروژه های طرح نهضت ملی مسکن این استان با متوسط پیشرفت فیزیکی حدود ۵۰ درصد، اشتغالزایی ۳۴ هزار و ۷۱۵ نفر را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه تا یک ماه آینده ۱۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری و روستایی سیستان و بلوچستان آماده بهره برداری می شود، گفت: اجرای موفق این طرح در این استان با گردش مالی قابل توجه ضمن ایجاد اشتغال، نجات بخشی صنایع کوچک حوزه صنعت ساختمان این منطقه را به همراه داشته است.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: مبادرت به خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن ممنوع و فاقد وجاهت قانونی است.

اکبری اظهار کرد: یکی از اهداف اجرای طرح نهضت ملی مسکن، بسترسازی و فراهم آوردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و تعادل در عرضه و تقاضای مسکن بوده است.

وی افزود: همچنین این طرح در جهت کاهش معضلات تامین مسکن برای متقاضیان واقعی با در اختیار گذاشتن زمین رایگان برای واحدها اجرایی شده است، بنابراین مردم نباید اجازه دهند که فرصت طلبان با خرید و فروش امتیاز در این طرح اخلال ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه برخی افراد به صورت وکالتی اقدام به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی می کنند، گفت: مبادرت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه نهضت ملی مسکن فاقد وجاهت قانونی است.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی، برخورد قانونی از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت، مشارکت دارند را به همراه دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار