۱۳ مهر

 ازکتاب «فامنین و نقش‌آفرینان آن به روایت اسناد» رونمایی می‌شود

کتاب «فامنین و نقش‌آفرینان آن به روایت اسناد» ۱۳ مهر با حضور مسوولان و اهالی فرهنگ استان همدان رونمایی می‌شود.

کتاب «فامنین و نقش‌آفرینان آن به روایت اسناد» رونمایی می‌شودکتاب «فامنین و نقش‌آفرینان آن به روایت اسناد» نوشته رضا جلیلی با حضور مسوولان و اهالی فرهنگ استان همدان روز ۱۳ مهرماه رونمایی می‌شود.

مولف این کتاب با بیان اینکه در تاریخ‌نگاری چندین شیوه وجود دارد به طوری که برخی دست به قلم می‌شوند، تاریخ شفاهی می‌نویسند و بعضی همت به خرج می‌دهند و تاریخی را با منابع موجود و منابع تاریخ‌نگارانه می‌نویسند گفت: دشواری کار ما این است که با توجه به منابع تاریخ‌نگارانه، به منابع غیر تاریخ نگارانه و اسناد رجوع کردیم ضمن اینکه این اسناد در کتابخانه‌های مختلف کشور قرار داشت.

رضا جلیلی گفت: نگارش بر اساس اسناد، مطالعه و البته صبر و تحقیق زیادی نیاز دارد هرچند برخی از اسناد به صورت اعجازگون به دست ما می‌رسیدند در حالی که شاید فکر نمی‌کردیم به برخی اسناد دسترسی پیدا کنیم.

او گفت: «فامنین و نقش‌آفرینان آن به روایت اسناد» در چهار جلد و یک‌هزار و ۴۰۰ صفحه اسناد جمع‌آوری شده و سرانجام تبدیل به کتاب فاخری شد که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

مولف این کتاب گفت: سعی کردم با سند و مدرک در کتابم به اهمیت فامنین از این بعد در گذشته‌های دور بپردازم چراکه اینجا تنها جایی بود که صنعت فرش را به سایر نواحی و روستا‌های استان منتقل کرد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.