مرمت و بازسازی سازه‌های مکانیکی در راستای کاهش خسارت سیل

رئیس سازمان منابع طبیعی بر استفاده حداکثری از بارش‌های پاییزی برای انجام اقدامات بیولوژیکی و اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت تاکید کرد.

آقای عباسعلی نوبخت، رئیس سازمان منابع طبیعی گفت: در پاییز امسال با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده از سوی سازمان هواشناسی احتمالاً با بارش‌های خوبی مواجه خواهیم بود که در این رابطه از مدیران منابع طبیعی استان‌ها درخواست می‌شود حداکثر استفاده را از باران‌های پاییزی برای انجام اقدامات بیولوژیکی و اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت داشته باشند.

او افزود: با توجه به بارش‌های پاییز جهت کاهش خسارت احتمالی سیل از مدیران طبیعی تقاضا داریم که به مرمت و بازسازی سازه‌های مکانیکی پرداخته و از وارد شدن خسارت‌ها پیشگیری کنند.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ادامه داد: اقدامات اجرایی طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت با چاله‌کنی در برخی استان‌ها آغاز شده است که نسبت به مستندسازی عرصه‌های درختکاری شده شامل تهیه نقشه، مکان‌یابی و مطالعه اقدام شده است.

آقای رضا احمدی، مجری طرح کاشت یک میلیارد درخت هم گفت: با توجه به وسعت کار و حجم عظیم این پروژه، لازم است استان‌ها با سرعت و دقت تمام و با استفاده از ظرفیت‌های بارندگی فصل پاییز نهایت اهتمام و توجه خود را در راستای این طرح بکار گیرند و با بسیج تمامی امکانات و اقشار مختلف جامعه نسبت به مردمی‌سازی طرح کاشت یک میلیارد درخت اقدام و در صحت‌سنجی و رصد و پایش طرح مسئولیت‌پذیری داشته باشند.

احمدی، توانمندسازی و نقش زنان عشایر و روستایی را در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت بسیار مهم و اساسی برشمرد و گفت: مدیران منابع طبیعی استان‌ها با هماهنگی سازمان‌های جهاد کشاورزی در راستای تولید و کاشت نهال با استفاده از ظرفیت خیرین اقدامات لازم را به عمل آورند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار