صادرات ریلی از مرز سرخس خراسان رضوی به آسیای مرکزی افزایش یافت

مدیر کل راه آهن خراسان گفت: صادرات ریلی کالا از مرز سرخس خراسان رضوی با ترکمنستان به دیگر کشورهای آسیای مرکزی در ۶ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشت.

مصطفی نصیری ورگ گفت: در بازه زمانی یاد شده ۴۸۵ هزار تن کالا از این مرز ریلی به کشور‌های آسیای مرکزی صادر شده که ۴۶۷ هزار تن معادل ۹۶ درصد آن از مبدا خراسان رضوی بارگیری شده است.

وی ادامه داد: در مجموع ۲۸۰ هزار تن از کالای صادراتی یاد شده در ایستگاه باری شهید مطهری مشهد بارگیری شده است.

مدیر کل راه آهن خراسان گفت:کشور‌های ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان به ترتیب مقصد کالای صادراتی حمل شده از گذرگاه ریلی سرخس بوده اند و سیمان، مصالح ساختمانی و مواد صنعتی و شیمیایی به ترتیب بیشترین اقلام صادراتی بوده اند.

نصیری ورگ افزود: در بازه زمانی یاد شده ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه واگن باری توسط بخش خصوصی در قالب واگن "امدادی" از کشور‌های آسیای مرکزی برای انجام صادرات و ترانزیت تامین شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد رشد داشته است.

گذرگاه مرزی سرخس در انتهایی‌ترین منطقه شمال شرق ایران در استان خراسان رضوی، ۱۸۵ کیلومتری شمال شرق مشهد و هم مرز با ترکمنستان واقع شده است و از مبادی مهم تجارت کشور به ویژه با کشور‌های آسیای مرکزی محسوب می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار