رصد توزیع شیرخشک در داروخانه‌های سیستان و بلوچستان

داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش جهت جلوگیری از قاچاق شیرخشک رگولار، موظف به ثبت اطلاعات در سامانه رصد برخط شیرخشک (تیتک) هستند.

مصطفی صالحی‌زاده معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: با پیگیری‌های به عمل آمده توسط این معاونت در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و توزیع عادلانه شیر خشک‌های اطفال، از تاریخ ۲۰ مهرماه تمامی شرکت‌های تامین کننده، توزیع کننده و داروخانه‌ها، ملزم به ثبت اطلاعات مرتبط، ثبت تاییدیه دریافت و فروش در سامانه زنجیره تامین هستند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: در این سامانه شیرخشک‌های «رگولار» از تولید تا رسیدن به مصرف کننده قابل پایش خواهد بود و می‌توان از هدر رفت منابع جلوگیری کرد.

وی افزود: کلیه شرکت‌های پخش و داروخانه‌ها، به منظور جلوگیری از هرگونه خروج فراورده از زنجیره رسمی و کنترل توزیع، ملزم به رعایت ممنوعیت هرگونه تبلیغ و فروش شیر خشک رگولار به صورت اینترنتی هستند.

صالحی زاده تصریح کرد: در خصوص نحوه اختصاص کد ملی و تاریخ تولد (شناسنامه با والدین فرضی) به نوزادان شیرخوارگاه تحت پوشش سازمان بهزیستی، نیاز است همه شیرخوارگاه‌های تحت پوشش دانشگاه، فهرست اطلاعات مورد نیاز برای تخصیص کد ملی را به سازمان ثبت احوال تحویل داده تا اقدامات لازم در اسرع وقت انجام پذیرد.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز شیر‌های خشک رژیمی ملزم به ثبت و ارائه در سامانه تیتک شده بود که خوشبختانه شاهد پیشگیری از قاچاق آن بودیم و امیدواریم با ثبت شیر‌های خشک رگولار نیز شاهد کمبود شیر خشک و قاچاق آن به خارج از کشور نباشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار