فرحبخش گفت: بالاترین توجه به حقوق زنان در تمام ادیان و حکومت‌ها مربوط به جمهوری اسلامی است.

ابوالفضل فرحبخش رئیس دادگستری شهرستان زرند در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان زرند گفت: در اسلام و به تبع آن نظام جمهوری اسلامی، بیشترین توجه به حقوق مشروع آحاد جامعه و به ویژه زنان شده و رساله حقوق امام سجاد (ع) نمونه‌ای بارز و تاکیدی بر این موضوع است.

 رئیس دادگستری شهرستان زرند در شورای پیشگیری با قدردانی از اجرای مصوبات شورا بیان داشت: مصوبات شورا مطابق قانون و لازم الاجرا است و اجرا نشدن مصوبه هم به عنوان ترک فعل از سوی مدعی العموم قابلیت پیگیری خواهد داشت.

وی با تاکید بر تدوین لایحه‌ی مجازات‌های ترک فعل افزود: در قانون مجازات ترک فعل، مجازات‌های سنگینی مد نظر خواهد بود و متناسب با ارتکاب جرم، مجازات‌های قانونی اعمال خواهد شد.

رئیس حوزه قضایی زرند با تاکید بر الزامی بودن مصوبات شورای پیشگیری گفت: از دستگاه‌های شهرستان که نهایت دقت را در اجرای مصوبات دارند قدردانی می‌کنم. مصوبات شورا به منظور اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود و موضوعات ابلاغ شده ضمانت اجرائی دارند و صرفاً برای اطلاع نیست.

این مقام قضایی با اعلام حمایت فعالیت‌های اجتماعی برای افزایش شور و نشاط اجتماعی هم افزود: وقتی یک موضوع فرهنگی اجتماعی در شورای فرهنگ عمومی تصویب می‌شود، منعی برای برگزاری آن رویداد که با رعایت موازین قانونی برگزار می‌شود وجود ندارد و دستگاه قضایی همانگونه که با قاطعیت از مصوبات قانونی حمایت می‌کند به همان نسبت روش‌های غیرقانونی در مخالفت با مصوبات را بر نمی‌تابد؛ چرا که ملاک، قانون است و به موجب قانون اساسی همگان در برابر قانون یکسان هستند و نباید هیچ کسی خود را بالاتر از قانون بداند و در برابر اعمال غیرقانونی هیچ مماشاتی وجود ندارد.

 ابوالفضل فرحبخش با اذعان به ناآگاهی برخی از شهروندان نسبت به حقوق خود در جامعه و نیز حقوق حاکمیت بر مردم خواستار توجه به بحث آموزش حقوق شهروندی و حقوق حاکمیت از سوی تمام دستگاه‌ها شد و گفت: بسیاری از بزه کاری‌ها در جامعه به دلیل آشنا نبودن شهروندان نسبت به قانون است و برای داشتن یک جامعه با کمترین میزان جرم باید همه نسبت به تحقق موضوع آموزش تلاش کنیم.

فرحبخش با قدردانی از تلاش‌های اداره راهداری طی ۶ ماه اخیر تصریح کرد: با این حال آمار تصادفات جاده‌ای و خسارات انسانی  حتی اگر  کمتر از  استاندارد‌های آماری باشد، پذیرفته نیست و برای ما  تلفات انسانی  بسیار غم انگیز است؛ اگر چه وفق گزارش اداره راهداری  بسیاری از تصادفات  به دلیل تخلفات و اشتباهات انسانی از جمله سرعت غیرمجاز و استفاده از تلفن‌های همراه و یا خواب آلودگی و شرب خمر  است  که  در اینگونه موارد  هم باید مداقه شود و فرهنگ سازی و آموزش در اولویت قرار گیرد.

اودر ادامه به موضوع حقوق زنان در جمهوری اسلامی اشاره کرد و تاکید کرد: بالاترین توجه به حقوق زنان در تمام ادیان و تمام حکومت‌ها مربوط به جمهوری اسلامی است که متاسفانه متولیان امر نتوانستند این حقوق متعالی که زنان دارند را در جامعه به روشنی تبیین کنند.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری به ارائه آماری از پرونده‌های طلاق در شهرستان پرداخت و افزود: با یک نگاه آماری در باره پرونده‌های طلاق به این نتیجه می‌رسیم که پرونده‌های خانواده‌های مذهبی بسیار کمتر است و همین امر نیز نشان دهنده‌ نقشِ ارزش‌های اسلامی و توجه به احکام و حدود الهی از سوی خانواده‌های مذهبی است که در استحکام بنیان خانواده بسیار موثر است.

رئیس حوزه قضایی زرند با اشاره به دروغ بودن شعار زن، زندگی، آزادی هم گفت: چهره مدعیان این شعار دروغین، روز به روز نزد افکار عمومی بیشتر عیان می‌شود و دلیل توجه نکردن مردم به درخواست معاندان برای ایجاد تجمعات غیرقانونی و دعوت به آشوب در کشور، همین آگاهی و درک بالای ایرانیان از دروغ بودن ادعا‌های دشمنان بود؛ چرا که این افراد حتی به یک مجری زن که در شبکه ضد ایرانی شان فعالیت می‌کرد نیز رحم نکردند و البته این وعده خداوند است که دشمنان ما را خوار و خفیف خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار