مدیریت شهری بر ساماندهی صنوف دروازه کازرون مصمم است

شهردار کلان‌شهر شیراز با بیان اینکه مدیریت شهری بر ساماندهی صنوف دروازه کازرون مصمم است، گفت: فرمانداری، دادستانی، اتاق اصناف و تمام مسئولین ذی‌ربط همراهی و کمک کنند تا این جابجایی انجام شود.

جلسه مشترک مدیریت شهری با نمایندگانی از فرمانداری، دادستانی، اتاق اصناف و صنوف دروازه کازرون به‌منظور ساماندهی و انتقال صنوف و مشاغل این بازار به بازار بزرگ پروتئین برگزار شد.

شهردار کلان‌شهر شیراز در این جلسه به مالکین و کسبه اطمینان داد که نگرانی‌ها و دغدغه‌های شما در ساماندهی و انتقال به بازار بزرگ پروتئین مدنظر قرارگرفته است.

محمدحسن اسدی با بیان اینکه مدیریت شهری همه موارد را در نظر گرفته و در این خصوص نظم شهری، بهداشت و ترافیک از اهمیت بسزایی برخوردار است، خواستار همراهی مالکین و کسبه دروازه کازرون در ساماندهی صنوف آنجا با مدیریت شهری شد.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها مبنی بر ساماندهی مشاغل مزاحم و آلاینده، گفت: ساماندهی صنوف دروازه کازرون از مطالبات اصلی مردم است و مشاغل پروتئینی، صیفی و لبنی این بازار باعث به‌هم‌ریختگی و ایجاد ترافیک و نبود مسائل بهداشتی شده و باید هر چه سریع‌تر این ساماندهی انجام شود.

اسدی با تصریح بر این موضوع که مدیریت شهری در جابجایی و ساماندهی صنوف دروازه کازرون و انتقال به بازار بزرگ پروتئین اهتمام داشته و مصمم است، گفت: قطعا رضایتمندی و حق‌وحقوق کامل افرادی که سالیان سال مشغول کسب‌وکار در دروازه کازرون هستند و این محیط منبع معیشت آن‌ها بوده و خدمت‌رسانی کرده‌اند، مدنظر قرار دارد و این جابجایی با تفاهم، توافق و رضایتمندی انجام می‌شود.

شهردار کلان‌شهر شیراز تصریح کرد: با اجرای این ساماندهی، چهره این بخش از شهر زیباتر می‌شود و دروازه کازرون وضعیت بسیار مناسبی پیدا خواهد کرد و مردم می‌توانند برای تأمین منابع پروتئینی به یک فضای مناسب و استاندارد مراجعه کنند و اقلام مدنظر خود را تأمین کنند.

او با بیان اینکه فرمانداری، دادستانی، اتاق اصناف و تمام مسئولین ذی‌ربط همراهی و کمک کنند تا این جابجایی انجام شود، بیان کرد: هدف ما این است که قبل از استفاده از ظرفیت‌های قانونی و قهری، با توافق و رضایتمندی افراد، جابجایی را انجام دهیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری نیز اظهار کرد: طرح ساماندهی دروازه کازرون از جمله درخواست‌های عموم مردم است که با تعامل به این سمت پیش می‌رویم.

مسعود زارعی تصریح کرد: تمام جزئیات در ساخت بازار بزرگ پروتئین در نظر گرفته شده و خواسته‌های شهروندان در ساماندهی ترافیک، بهداشت و نظم شهری مدنظر قرار گرفته است.

او خاطرنشان کرد: شأن کسبه برای مدیریت شهری اولویت دارد. 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس نیز با تقدیر از اقدام شهرداری شیراز در احداث بازار بزرگ پروتئین و ساماندهی صنوف دروازه کازرون اظهار کرد: تمامی مسائل و مباحث در جلسات متعدد با حضور واحد‌های صنفی بررسی شده است.

ابراهیم ابراهیمی با بیان اینکه هر کدام از کسبه مسائل خاص خود را دارند، تصریح کرد: همه باید همکاری کنند تا این جابجایی که رضایت مردم شهر شیراز در پی دارد، اتفاق بیفتد.

او بیان کرد: مسائلی نظیر ترافیک، بهداشت، برخی تخلفات صنفی و بی نظمی در بازار دروازه کازرون باعث بی‌انگیزگی و عدم استقبال مردم برای خرید در این منطقه شده که با ساماندهی صنوف در بازار بزرگ پروتئینی شیراز و ایجاد نظم و انگیزه می‌توانیم الگویی خوب باشیم. 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس با بیان اینکه به عنوان نماینده دادستان در تمام جلسات حضور داشته و وظیفه ما صیانت از حقوق عامه است، گفت: باید هم حقوق مردم و هم کسبه را در نظر بگیریم. 

ابراهیمی تصریح کرد: قطعا در کنار همه هستیم تا هم حق‌و حقوق کسبه و شهروندان و هم شهرداری حفظ شود و قیمت‌گذاری جهت واحد‌های دروازه کازرون منصفانه باشد و حلاوت این اقدام رضایت برای همه باشد. 

این مقام قضایی از کسبه خواست تا با همکاری و همیاری در خصوص جابجایی صنوف باعث شوند تا هم اشتغال کسبه و هم سلامت و حقوق مردم و نظم شهری حفظ بشود و هم شهرداری بتواند به وظایف خود عمل کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار