مساجد باید برای نسل نو آماده‌سازی شود

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت:مساجد باید برای نسل نو آماده‌سازی شود، اصلی‌ترین برنامه‌های مساجد برای بچه‌ها باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری در اجلاس نماز کرمان گفت: یکی از جلوه‌های سنخیت عالم ما با عالم اولیای خدا نماز است که در دفاع مقدس این نسبت را پیدا کردیم. 

وی با بیان این مطلب که دنیا برای ما فقط با نماز معنا پیدا می‌کند، تصریح کرد: حاج قاسم از نماز؛ نیرو، شجاعت، لطافت طبع، تواضع، نگاه تربیتی، رشادت، سلحشوری، بصیرت و نازک‌اندیشی گرفت.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با تاکید بر اینکه در خصوص نماز مبتلا به کار‌های کلیشه‌ای نشوید، افزود: کار‌ها باید فطری و دلی شود، نماز را بچشیم و احساس کنیم، اگر بی‌قرار نماز شدیم آن وقت از همه فرصت‌ها برای اقامه نماز استفاده می‌کنیم.

وی افزود: مساجد باید برای نسل نو آماده‌سازی شود، اصلی‌ترین برنامه‌های مساجد برای بچه‌ها باشد وقتی که خاطرات آنان ساخته می‌شود.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این اجلاس گفت: مهمترین امر و دستور الهی نماز است و مهمترین وظیفه ما در حوزه مدیریتی، کمک به اقامه نماز است.

وی به برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات ستاد اقامه نماز استان اشاره داشت و بیان کرد: جشنواره فرهنگی و هنری نماز، حوزه‌ها و گروه‌های مختلفی را در برگرفته و آثار متعدد هنری تولید می‌شود.

استاندار کرمان افزود: طرح پژوهشی توسط جهاد دانشگاهی در حوزه وضعیت موجود اقامه نماز و ضعف‌ها و کمبود‌ها در این زمینه انجام و در همین رابطه سند ۵ ساله اقامه نماز استان تدوین شده است.

فداکار ابراز داشت: سند اقامه نماز استان با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهیه و به تصویب ستاد اقامه نماز استان رسیده است که در آن برای هر دستگاه شرح وظایفی قرار داده شده و هر ماه نیز دستگاه‌ها باید گزارش عملیاتی از روند اجرای آن ارائه دهند.

برچسب ها: نماز ، مساجد
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار