مجمع هیئت اندیشه ورزشی بسیج فرهنگیان استان آذربایجان شرقی برگزار شد

مجمع هیئت اندیشه ورزی سازمان بسیج فرهنگیان سپاه عاشورا با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بسیج فرهنگیان، روز سه‌شنبه، هفتم آذر ماه در هنرستان طالقانی تبریز ناحیه ۴ تبریز برگزار شد.

مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان در این برنامه با ابراز امیدواری از پیشبرد برنامه‌های راهبردی در حوزه تعلیم و تربیت در این جلسه با اشاره به اهمیت بسیج، گفت: امروزه، ادعای داشتن دموکراسی به معنای دخالت دادن مردم در اداره امور جامعه، یکی از شاخص‌های عصر جدید و ویژگی‌های تمدن نوین در جهان است، هر چند ما در جهان‌بینی با آنان تفاوت داریم، اما این مهم در نظام ما به معنای واقعی کلمه نمود پیدا کرده است.

مسعود سعادتی افزود: مدعیان دموکراسی از این کلمه به نفع خودشان استفاده و بهره‌برداری می‌کنند؛ اما یکی از اتفاقات جالب توجه و نشانگر آینده‌نگری امام (ره) به آینده، تشکیل بسیج مردمی در همین راستا بود.

وی ادامه داد: بسیج نیز مانند تمام مجموعه‌های جهان، اهداف و آرمان‌هایی دارد که برای تحقق آن تلاش می‌کند؛ اما می‌توان گفت که بسیج تنها مجموعه مبتنی بر حضور مردم است که مسیر سعادت ما از آن می‌گذرد و مشابه آن را در جهان سراغ نداریم.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنانش، داشتن اخلاص را کلید واژه موفقیت در حوزه تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: اگر به دنبال فردیت و منیت باشیم؛ موفق نخواهیم شد.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور و مشاور وزیر آموزش و پرورش نیز با اشاره به نقش پررنگ تفکر و فرهنگ بسیجی در دهه‌های گذشته بر ضرورت پررنگ‌تر شدن این تفکر به ویژه در دستگاه تعلیم و تربیت تاکید کرد.

سجاد صدیقی در برنامه مجمع هیئت اندیشه ورزی سازمان بسیج فرهنگیان سپاه عاشورا با بیان این مطلب اظهار کرد: در صورت عدم توجه به فرهنگ و تفکر بسیجی چالش‌های جدی را تجربه خواهیم کرد.

وی بر ضرورت استفاده از تمامی توان و انرژی و ظرفیت معلمان و دانشگاه تربیت معلم در نشر و ترویج تفکر بسیجی تاکید کرد.

وی با اشاره به بی‌توجهی به دانشگاه تربیت معلم در دهه‌های گذشته، خاطرنشان کرد: دانشجویان امور تربیتی در دهه ۶۰ موتور محرک پیشرو انقلاب بودند و الان نیز باید همینطور باشد.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان کشور در بخش پایانی سخنانش با اشاره به تاکید و توجه ویژه مقام معظم رهبری به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش متذکر شد این سند در آذر ماه سال ۱۳۹۰ رونمایی شده و مقرر شده هر ۵ سال ترمیم و بومی‌سازی شود.

بر اساس این گزارش؛ در پایان این مراسم از تعدادی از بسیجیان تجلیل شده و نمایندگان مجمع هیئت اندیشه‌ورزی از مناطق متعدد استان آذربایجان شرقی به ارائه نکته نظرات خود در این زمینه پرداختند.

فرمانده سپاه عاشوراهم  با تاکید بر ضرورت تربیت نسل تراز و شایسته انقلاب اسلامی، گفت: امروزه حساس‌ترین ماموریت ما همین بوده و باید دست به دست هم دهیم تا دانش‌آموزان آرمان‌های انقلاب را حفاظت و پشتیبانی کنند.

 سردار اصغر عباسقلیزاده در مجمع هیئت اندیشه ورزی سازمان بسیج فرهنگیان سپاه عاشورا با بیان اینکه اسلام، مهم‌ترین، گران‌ترین و سرنوشت‌سازترین امانت سپرده شده در دست ما است، گفت: همه ما برای حفظ آن با تاسی از سیره اهل بیت و خاندان عصمت و طهارت وظیفه داریم.

وی با اشاره به نقش فرهنگیان در عرصه تعلیم و تربیت، اظهار کرد: فرهنگیان نقش اساسی و سرنوشت‌سازی در راستای حفظ امانت انقلاب اسلامی، جبران غفلت‌های گذشته و بررسی موضوعات مبتلا به دانش آموزان که قشر عظیمی از جامعه هستند، دارند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با ترویج تفکر و فرهنگ بسیجی در تربیت نسل آینده در شان اسلام ناب و پیمودن راه شهدا و حفظ آرمان‌های انقلاب موفق باشیم.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به تلاش‌های ناموفق در نفوذ به حوزه فرهنگی و تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام در مقابل جبهه انقلاب اسلامی صف‌آرایی کرده و در طول ۴۵ سال پیروزی انقلاب اسلامی از انواع فتنه انگیزی‌ها در تمامی حوزه‌ها اعم از حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اعتقادی و دینی کوتاهی نکرده‌اند و ما نیز باید در مقابله با این دشمنی‌ها تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

عباس قلی زاده خاطرنشان کرد: امیدواریم با ترویج تفکر و فرهنگ بسیجی در تربیت نسل آینده در شان اسلام ناب و پیمودن راه شهدا و حفظ آرمان‌های انقلاب موفق باشیم.

وی با اشاره به نقش فرهنگ و تفکر بسیجی در بیداری جهانیان به ویژه در مسئله جنگ غزه و دفاع از مردم مظلوم فلسطین و یمن، بیان کرد: گرایش به سمت فرهنگ بسیجی و اسلام ناب با ارسال نامه از سوی رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی شروع شده و این نامه مقدمه بیداری و گرایش به سمت اسلام ناب شد و این امتیازی در دست ما است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دفاع جهانیان از مردم مظلوم غزه و فلسطین متاثر از فرهنگ بسیجی مردم ایران و تامین آن به دیگر مناطق دنیا حتی مردم آمریکا بود.

رئیس مجمع هیئت اندیشه ورزی سازمان بسیج فرهنگیان استان و معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه اگر نوای دلنشین بسیجی در کشور طنین‌انداز شود، چشم طمعکاران از کشور دور خواهد بود، گفت: بسیج به الگوی کارآمد در جهان تبدیل شده و جهان را از استکبار رها می‌کند.

پناه‌علی حسین‌زاده با اهمیت نقش بسیج در فعالیت‌های فرهنگی، خداباوری، خودباوری، ولایت مداری، استکبار ستیزی، عدالت خواهی و ظلم‌ستیزی، زمان‌شناسی، بصیرت، متکی به درون بودن و باور به اصلِ ما می‌توانیم را از جمله ویژگی‌های تفکر بسیجی، عنوان کرد.

وی ادامه داد: بسیج، مسئولیت پذیر، جهادگر، معتقد به سبک زندگی ایرانی اسلامی، شجاع، مدافع مظلوم و مستضعف، امیدوار، خوشبین و پرانگیزه، قانون‌گرا، علم باور و فسادستیز و پاکدامن است.

وی در ادامه بر ضرورت آمادگی و حضور دائمی در تمامی عرصه‌ها به منظور نقش بر آب کردن نقشه دشمنان، کنشگری فعال در زمینه جهاد تبیین و برنامه‌ریزی هوشمندانه و دقیق برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، تاکید کرد.

 معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ن متذکر شد: ما معلم هستیم و برای تربیت دانش‌آموز خوب و به دنبال آن، خانواده خوب و جامعه خوب منتهی به تمدن نوین اسلامی باید ابتدا شروع به خودسازی کنیم؛ چرا که دانش آموزان با عمل ما یاد می‌گیرند نه با سخن و شعار.

 حسین‌زاده در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از عملکرد معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در بیش از شش هزار مدرسه حدود یک هزار و ۷۰۰ معاون و مربی پرورشی داشتیم که در طول تابستان حدود ۵۰۰ نفر از بدنه آموزش برای معاونت پرورشی و فرهنگی جذب کردیم و در حوزه مشاوره نیز ۵۷۰ نفر فعالیت داشتند که در این حوزه نیست تا به امروز ۷۹ نفر از بهترین نیرو‌های متعهد با سواد و متخصص جذب شدند.

وی در پایان متذکر شد: جذب ۲۵ هزار نیروی پرورشی و مشاوره در آینده، تحولی عظیم از بعد نیروی انسانی در حوزه پرورشی و فرهنگی به شمار می‌آید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار