تغییر سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش گفت: سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان دو سال بیشتر شد و داوطلبان زیر ۲۴ سال علاقمند به رشته معلمی می‌توانند ثبت‌نام کنند.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش درباره جلب نظر اعضای ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش سقف سنی ورود دانشجو به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اظهارکرد: در کنکور امسال و دو سال گذشته، سن ۲۴ سال حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان بود درحالی که این سقف سنی در مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش ۲۲ سال است.

وی با بیان اینکه در ستاد تعلیم و تربیت نیز ۲۲ سال سن به عنوان سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تصویب شده است، ادامه داد: از این رو در دفترچه کنکور ۱۴۰۳ نیز سن ۲۲ سال به عنوان سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی قید شد و همین سن به سازمان سنجش اعلام شده است.

وزیر آموزش و پرورش در عین حال توضیح داد: بعد از تماس‌های مکرر داوطلبان عزیز و کسانی که علاقمند به رشته شریف معلمی هستند، طی دو روز گذشته گفتگو‌هایی با دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر افراد مرتبط با ستاد تربیت داشتیم. اجمالا به نظر می‌آید که موافقت دوستان جذب شده است تا در کنکور پیش رو همانند کنکور پیشین عمل کنیم و اعمال سقف سنی ۲۲ سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از کنکور سال ۱۴۰۴ اجرا شود.

صحرایی خطاب به دانش آموزان کنکوری و تمامی داوطلبین کنکور ۱۴۰۳ که زیر ۲۴ سال سن دارند، تاکید کرد: بنابراین داوطلبین عزیز که علاقمند به شرکت در آزمون اختصاصی تربیت معلم و در فاصله سنی حداکثر ۲۴ سال هستند، حتما در کنکور تربیت معلم شرکت کنند. همه تلاش ما این است که این امر را برای امسال درست کنیم.

وی همچنین گفت: به طور قطع از سال ۱۴۰۴ سقف سنی ورود به داشنگاه فرهنگیان همان ۲۲ سال خواهد بود، اما برای کنکور سال ۱۴۰۳ به دلیل برنامه‌ریزی داوطلبین عزیز تلاش می‌کنیم که روی ۲۴ سال موافقت اعضا ستاد تربیت را جلب کنیم. 

وزیر آموزش و پرورش در پایان سخنان خود از داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ که زیر ۲۴ سال سن دارند درخواست کرد تا در فاصله باقی مانده برای ثبت نام در کنکور "تربیت معلم"، ثبت نام خود قطعی انجام دهند چراکه وزارت آموزش و پرورش پیگیر است تا موافقت اعضا ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی را به منظور اعمال سقف سنی ۲۴ سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور ۱۴۰۳ جلب کند.

گفتنی است که در دفترچه کنکور ۱۴۰۳ و در قسمت شرایط اختصاصی ثبت نام و شرکت در آزمون "تربیت معلم" درج شده است که سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی ۲۲ سال است. با این حال با توجه به اعلام وزیر آموزش و پرورش قرار است این سقف سنی دو سال افزوده شود و متقاضیان شرکت در آزمون اختصاصی تربیت معلم که زیر ۲۴ سال سن دارند می‌توانند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند.

با توجه به اطلاع رسانی‌های قبلی سازمان سنجش، امروز شنبه ۱۱ آذر آخرین مهلت ثبت نام در کنکور ۱۴۰۳ است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
معصومه
۱۸:۱۸ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
باسلام خواهشمندهستم که همانطورشرایط سنی به ۲۴سال گفتن هستش خواهشاقطعی بشه انشاالله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۵ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
شما که صدا سیمایی نمیتونی نقد به نقض قانون توسط دولت رو تحمل کنی وای به حال دولت. بهتر که کامنت اولمو تایید نکردی جایی دیگه مینویسم بهتر دیده شه...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۳ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
اینا معلم یا فرهنگی نیستن. بیشتریشون کاسبن دنبال پول مفت بین المال هستن. اصلا آموزش و پرورش دانش آموزان. یادشون رفته. ندید آنقدر!!!! کافیه برید مدارس نگاه کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۰ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
عزیزم نمیشه اینطوری .شما پیرزن های سر کوچه را استخدام می کنید اونوقت برای ورود به دانشگاه فرهنگیان سقف سنی میگذارید .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۲ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
هیت علمی دانشگاه و حوزه های علمیه سقف ندارند ولی اینجا گذاشتن
Iran (Islamic Republic of)
کارمند
۱۱:۱۶ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
سلام آقای وزیر ، اصلا وجود دانشگاه فرهنگیان بجز هدر دادن بودجه چه منفعتی داره باید ۴ سال دانشجو را حقوق بدهی بیمه کنی بعدش هم چون این دانشجویان دغدغه یافت شغل را نداشته اند زیاد هم انگیزه و شوق و ذوق کار خود را ندارند ،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۱ ۱۷ آذر ۱۴۰۲
اصلاشما این وسط برای چ پاچ خواری میکنی چون حالا میگی من کارمندم بزارکسی فرهنگیان نیاره بی معنا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۹ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
دیوان عدالت حکم داده که اصلا سقف نباید باشه، شما منت میذارید که ۲ سال اضافه کردید؟ توی این مملکت کی حرف آخرو میزنه؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
خو چرا دخترا توی این بازه میتونن ۴تا کنکور بدن درحالی که پسرا ۲ و۲تاشو توی سربازی ازدست میدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۱ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
رای دیوان عدالت اداری را اجرا کنید و نظرات شخصی را اعمال نکنید. بنده با ۲۶ سال سن ثبت نام کردم و علاقه مند هستم که معلم شوم. اگر سن ملاک معلمی بود مراجع محترم و اساتید دانشگاه نباید تدریس میکردند.
Iran (Islamic Republic of)
ابومهدی
۰۹:۱۷ ۱۱ آذر ۱۴۰۲
این روان پریش شده وزیر آموزش پرورش که هر روز یک نظر میده ! یکبار سن میشه تا ۳۷ یکبار میشه تا ۲۴ !! مشکل عدم پیشرفت کشور بخاطر این اشخاصه