جذب جوانان به مساجد باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود

فرماندار کوهبنان گفت: ائمه جماعت مساجد باید در راستای جذب کودکان، جوانان و نوجوانان تلاش کنند.

جلسه شورای اقامه نماز کوهبنان با حضور جمعی مدیران شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه امام جمعه کوهبنان گفت: در قران بیش از ۹۰ بار کلمه صلات و مشتقات آن به کار رفته، اما بعد از نماز به زکات توجه شده است، زیرا نماز از جمله نیکی هاست که باعث قبولی سایر اعمال می‌شود.

حجت الاسلام حسن ایزدی افزود: نماز باعث برکت در زندگی و عمر انسان می‌شودو اگر حق آن را ادا نکردیم قطعا برکت از زندگی ما رخت می‌ببندد و دچار مشکلات و گرفتاری‌ها خواهیم شد.

وی ادامه داد: همگان باید در راستای ترویج فرهنگ نماز تلاش کنند مدیران ادارات تلاس کنند که نماز در وقت شرعی برگزار شود.

در ادامه مجید توکلی فرماندار کوهبنان نیز گفت: مدیران باید بعنوان اقامه کنندگان نماز پیش قدم باشند لذا برگزاری نماز وحدت ادارات در سه شنبه هر هفته به میزبانی یکی از ادارات شهرستان در همین راستاست.

وی بیان کرد: تلاش شده که نماز وحدت علاوه بر ادارات در مدارس، بقاع متبرکه، مراکز دانشگاهی و معادن شهرستان کوهبنان هم برگزار شود.

فرماندار کوهبنان با استناد به خطبه ۱۹۹ نهج البلاغه گفت: باید بر اقامه نماز مواظبت کنیم و با نماز به خدا مقرب‌تر شویم، چون کاری واجب‌تر از نماز نداریم تلاش می‌کنیم نماز در اول وقت شرعی اقامه گردد و بهترین جا را به اقامه نماز اختصاص دهیم.

توکلی بیان داشت: ائمه جماعت مساجد باید در راستای جذب کودکان، جوانان و نوجوانان تلاش کنند این مهم باعث می‌شود در آینده شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه باشیم.

در ادامه حجت الاسلام شیخ احمد ابراهیمی دبیر شورای نماز شهرستان گفت: اگر بخواهیم میزان تقید فرد و جامعه به علوم و معارف اسلامی را بسنجیم باید به نحوه اقامه نماز توجه کنیم، چون اقامه نماز نشانه حکومت صالحین نماز است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در ۱۲ مسجد نماز جماعت با حضور روحانیون اقامه می‌شود در اکثر ادارات و در ۴۳ مدرسه نماز جماعت برگزار می‌شود.

دبیر شورای اقامه نماز کوهبنان افزود: تاکنون دو تابلوی حد ترخص نصب شده و مابقی در حال انجام است و نماز وحدت ادارات نیز مرتبا برگزار می شود.

برچسب ها: مساجد ، نماز وحدت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار