بزرگترین مزرعه شتر داشتی کشور در منطقه لواریاب افتتاح می‌شود

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین مزرعه شتر داشتی کشور با ظرفیت ۳ هزار نفر شتر به زودی توسط این ستاد در مجتمع لواریاب زاهدان به بهره برداری می رسد.

  محمد کرمی، استاندار سیستان و بلوچستان به همراه مصطفی میرحسینی مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) استان و جمعی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی از روند احداث بزرگترین مزرعه شتر داشتی کشور در منطقه لواریاب شهرستان زاهدان بازدید کرد.

میرحسینی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: این مزرعه اکولوژیک پرورش شتر داشتی با ظرفیت ۳ هزار نفر شتر داشتی و اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال، با افق توسعه پرورش شتر در استان و تولید سالیانه ٢ هزارتن گوشت و یک هزارتن شیر شتر و ایجاد فرصت های شغلی جدید برای ١٠٠ نفر به صورت مستقیم و ۵٠٠ نفر به صورت غیرمستقیم به زودی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در مجتمع لواریاب زاهدان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: ایجاد اشتغال پایدار روستایی، تقویت شترداران بومی و ایجاد زنجیره تولید محصولات شیر و گوشت شتر از دیگر اهداف این طرح است که توسط شرکت گسترش توسعه گری پردیس وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و با مشارکت اداره کل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان دنبال می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین مدیریت فیزیولوژی تولید مثل و پرورش دام با تکنولوژی روز دنیا، ایجاد کارگاه‌های فرآوری پشم و پوست، انتقال فناوری و نوآوری به مزارع و تامین دام با کیفیت و استفاده از تسهیلات بنیاد برکت جهت توسعه رسته دام در استان از دیگر اهداف این پروژه است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار