حذف افغانستان از بودجه بانک جهانی غذا

نماینده ایرلند در پارلمان اروپا از سیاست‌های اتحادیه اروپا در توزیع کمک‌های بین‌المللی انتقاد کرد.

نماینده ایرلند در پارلمان اروپا با انتقاد از سیاست‌های اتحادیه اروپا در توزیع کمک‌های بین‌المللی، گفت یافته‌ها نشان می‌دهد از ارسال کمک‌ها به مردم فلسطین و افغانستان جلوگیری می‌شود.

کلر دالی نماینده ایرلندی پارلمان اروپا، با انتقاد شدید از سیاست‌های اتحادیه اروپا در توزیع کمک‌های بین‌المللی، گفت: ‌کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا باید بیشتر شود. ما این را در گزارش‌های کمیسیون اتحادیه اروپا می‌بینیم که از کمک به مردم فلسطین و افغانستان در زمانی‌که به‌شدت به آن نیاز دارند، جلوگیری می‌شود.

دالی در نشست پارلمان اروپا درباره شرایط وخیم مردم افغانستان صحبت کرد و گفت: در زلزله‌های اخیر در این کشور، حدود سه هزار نفر جان خود را از دست دادند، اما خبر آن حتی در روزنامه‌ها منتشر نشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون مهاجر افغانستانی بدون اینکه جایی برای رفتن داشته باشند، در حال اخراج از پاکستان هستند.

نماینده ایرلند ادامه داد: این مردم با زمستانی مرگبار روبرو هستند، اما از بودجه 400 میلیون دلاری بانک جهانی غذا ذره‌ای به آن‌ها نمی‌رسد.

با آنکه مردم افغانستان در چنین وضعیت دشواری به‌سر می‌برند، نهادهای امدادرسان بین‌المللی به دلیل تحریم‌ها علیه طالبان و همچنین رسیدگی به بحران‌های جهانی دیگر، کمتر به این وضعیت رسیدگی کرده‌اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۵ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
نماینده ایرلند خیلی ناراحت هست افغانهارابه کسور وخانه خودش ببرد بفهنند که چقدرپررو هستند فردا میگویند صاحب خانه هستیم وایرلندراوطن خودشان است
Iran (Islamic Republic of)
عظيمی
۱۶:۵۰ ۱۶ آذر ۱۴۰۲
این بشما هیچ ربطی نداشته که‌ نظر دادی این نماینده اروپاست تومعلومه بانون گدایی بزرگ شدی خیرتم به بابات نمیرسه چ باشه افغانستان وفلسطین
Iran (Islamic Republic of)
فریاد
۱۳:۵۹ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
این خانم حرف مفت می‌زند شما حساب کن به مار که نیش می‌زند بیای شاخ چنگال هم بدهی دیگر نمی‌شود جلودارش شد هر چه تروریست در دنیا باید از بین برود به نظر من غذا را جلوی سگهای ولگرد بریزید خاصیت بیشتری دارد تا به طالبان و تروریست ها بدهید اتحاديه اروپا بهترین سیاست ها را دارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۴۷ ۱۲ آذر ۱۴۰۲
نگران نباشن ایران از گلوی مردمش مثل همیشه میزنه میده به انها هلال احمر هست
آخرین اخبار