از زمین‌گیر شدن کاروان خودرو‌های شوتی تا کشف ۹۰ دستگاه ماینر قاچاق در فارس

مهم‌ترین حوادث ۱۲ آذرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز یکشنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

زمین‌گیر شدن کاروان خودرو‌های شوتی در لارستان

جانشین فرمانده انتظامی فارس از توقیف ۶ دستگاه سواری شوتی حامل ۳۵ میلیارد ریال انواع سیگار خارجی قاچاق در شهرستان لارستان خبر داد. 

سردار یوسف ملک‌زاده جانشین فرمانده انتظامی فارس اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان لارستان در جهت مقابله هدفمند و موثر با قاچاقچیان، هنگام کنترل محور‌های مواصلاتی در یک عملیات هماهنگ و ضربتی با رصد اطلاعاتی ۶ دستگاه سواری تندرو شوتی حامل بار قاچاق را شناسایی و دستور ایست دادند که رانندگان بدون توجه اقدام به فرار کردند.

او با بیان اینکه پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه رانندگان خودرو‌ها را رها و متواری شدند، تصریح کرد: در بازرسی از خودرو‌های توقیفی شوتی و همچنین پاکسازی از محل تردد آن‌ها در مجموع ۲ میلیون و ۱۶۷ هزار نخ انواع سیگار خارجی کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه کارشناسان مربوطه ارزش سیگار‌های قاچاق کشف شده را ۳۵ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: تلاش برای دستگیری قاچاقچیان متواری با جدیت ادامه دارد.

سردار ملک‌زاده، از عموم شهروندان درخواست کرد در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک و مجرمانه توسط قاچاقچیان و افراد قانون گریز، در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ اعلام کنند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام شود.

توقیف خودروهای شوتی

قاتل به همراه همسرش در داراب فردی را آتش زدند

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس گفت: قاتل به همراه همسرش که مردی ۳۱ ساله را آتش زده و به قتل رسانده بودند در داراب دستگیر شدند. 

سرهنگ حمید افرامن سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس اظهار کرد: در هفدهم مهرماه امسال در پی وقوع یک فقره قتل همراه با سوزاندن مقتول در یکی از محله‌های شهرستان داراب، بررسی موضوع جهت شناسایی و دستگیری قاتل به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او گفت: کارآگاهان پلیس داراب در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که قاتل به همراه همسرش مقتول را به یکی از محله‌های این شهرستان انتقال و پس از بستن دست و پا‌های او، فرد را آتش زده و به قتل می‌رسانند.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی داراب از همان لحظات اولیه تحقیقات خود را آغاز و موفق شدند در کمتر از ۵۰ روز قاتل ۲۹ ساله به همراه همسر ۲۳ ساله‌اش را شناسایی و آنان را در یکی از بخش‌های این شهرستان در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

سرهنگ افرامن با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه علت و انگیزه قتل را اختلافات شخصی عنوان کردند، افزود: از شهروندان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مشکوک موضوع را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

کشف ۹۰ دستگاه ماینر قاچاق در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از کشف ۹۰ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز اظهار کرد: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال قاچاق در محدوده غرب شیراز، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پاسگاه بیدزرد قرار گرفت.

او افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات میدانی ابتدا از صحت خبر مطمئن و پس از هماهنگی با مرجع قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی از آن مکان ۹۰ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شیراز با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ماینر‎های کشف شده را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند، اضافه کرد: فعالیت غیرمجاز تولید کننده ارز دیجیتال علاوه بر مضرات اقتصادی باعت اخلال در شبکه برق رسانی می‌شود؛ به همین جهت شهروندان هرگونه اخباری در این زمینه را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی محله محور در زرین دشت 

فرمانده انتظامی زرین‌دشت در تشریح عملکرد پلیس طی ۴ روز گذشته از کشف ۲۵ فقره سرقت و دستگیری ۹ سارق خبر داد. 

سرهنگ حمیدرضا صالحی فرد فرمانده انتظامی زرین‌دشت اظهار کرد: پلیس شهرستان زرین دشت با بسیج همه امکانات و جلب مشارکت مردمی در جهت ارتقای امنیت اجتماعی محله محور، مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

او ادامه داد: ماموران پلیس طی ۴ روز اجرای طرح، ۹ سارق را دستگیر و ۲۵ فقره سرقت اعم از کابل و سیم برق، شیرآلات و لوله، اماکن خصوصی، داخل خودرو و قطعات و دوچرخه را کشف کردند. 

فرمانده انتظامی زرین دشت افزود: کشف ۶ هزار و ۲۵۰ عدد قرص متادون، ۲ دستگاه موتورسیکلت سرقتی، حدود ۱۰۰ گرم انواع مواد مخدر، توقیف ۱۱ دستگاه موتورسیکلت متخلف، دستگیری ۶ نفر متهم و توقیف ۲ دستگاه موتورسیکلت قاچاق از نتایج این طرح‌ها بود.

این مقام انتظامی گفت: تلفن ۱۱۰ در همه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش از سوی شهروندان است.

کشف ۱۶ راس احشام مسروقه در ارسنجان 

فرمانده انتظامی ارسنجان از کشف ۱۶ رأس گوسفند مسروقه و توقیف ۲ دستگاه سواری در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ خدابخش حسن زاده فرمانده انتظامی ارسنجان اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره سرقت احشام در روستای شرق آباد این شهرستان و متواری شدن سارقان، بررسی موضوع سریعا در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: مأموران انتظامی هنگام گشت‌زنی در حوالی یکی از روستا‌های بخش مرکزی به ۲ خودرو پژو ۴۰۵ و پیکان حامل احشام مشکوک شدند و دستور ایست دادند که رانندگان بدون توجه با سرعت از محل متواری و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز خودرو‌ها را رها کرده و با استفاده از تاریکی هوا از محل متواری شدند.

او افزود: مأموران در بازرسی از خودرو‌های مذکور ۱۶ رأس گوسفند که حدود چند ساعت قبل در روستای شرق آباد سرقت شده بود را کشف و ضبط کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان با بیان اینکه تلاش جهت دستگیری سارقان در دستور کار پلیس است، تصریح کرد: نداشتن نگهبان، دوری محل سکونت با محل نگهداری احشام و نبود روشنایی کافی محل نگهداری احشام از جمله دلایل اصلی وقوع سرقت است.

کشف ۷ دستگاه موتورسیکلت سرقتی در داراب

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری ۵ سارق و کشف ۷ دستگاه موتورسیکلت سرقتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت در سطح شهرستان، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۲ برق قرار گرفت.

او افزود: ماموران با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی ۵ متهم سابقه‌دار در این خصوص شدند و پس از هماهنگی با مرجع قضایی آن‌ها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

سرهنگ نوشاد با بیان اینکه ماموران انتظامی در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۷ دستگاه موتورسیکلت سرقتی را کشف و ۲ نفر مالخر را نیز دستگیر کردند، گفت: متهمان در بازجویی اولیه به ۷ فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی داراب به شهروندان توصیه کرد: به هشدار‌های پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت خودرو و موتورسیکلت توجه داشته باشند و وسایط نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی از قبیل قفل مرکزی، دزدگیر، قفل پدال و فرمان و زنجیر مجهز کنند تا امکان سرقت از سارقان سلب شود.

کشف ۱۲ فقره سرقت در کوه‌چنار

فرمانده انتظامی کوه‌چنار از دستگیری ۲ نفر از سارقین اماکن خصوصی با اعتراف به ۱۲ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسینعلی شیروانی فرمانده انتظامی کوه‌چنار بیان کرد: پس از وقوع سرقت‌های متعدد اماکن خصوصی در سطح شهرستان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت. 

او تصریح کرد: کارآگاهان این فرماندهی با تلاش شبانه‌روزی و به کارگیری گشت‌های نامحسوس ۲ نفر از سارقان سابقه‌دار و حرفه‌ای را شناسایی و با هماهنگی قضایی در عملیاتی غافلگیرانه موفق به دستگیری آن‌ها شدند. 

سرهنگ شیروانی با بیان اینکه سارقان در بازجویی اولیه به ۱۲ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کردند، گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و از آن طریق روانه زندان شدند.

کشف احشام قاچاق در مهر 

فرمانده انتظامی مهر از توقیف یک دستگاه کامیون ایسوزو حامل ۳۰ رأس گوسفند قاچاق در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ بهادر رزمجویی فرمانده انتظامی مهر اظهار کرد: در جهت طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تشدید برخورد با قاچاقچیان، ماموران انتظامی بخش گله دار هنگام گشت‌زنی در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه کامیون ایسوزو حامل احشام مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او تصریح کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این خودرو حامل ۳۰ رأس گوسفند قاچاق است. 

فرمانده انتظامی مهر تصریح کرد: راننده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر در کازرون

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون از اجرای طرح آرامش در چند روستای شهرستان با هدف پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر و برخورد با خرده فروشان و معتادان متجاهر خبر داد. 

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی شهرستان کازرون اظهار کرد: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با موضوع آرامش در شهر و به منظور پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر در سطح چند روستای شهرستان کازرون به مرحله اجرا گذاشته شد.

او با اشاره به اینکه ماموران مبارزه با مواد مخدر در اجرای ۳ مرحله طرح موفق شدند ۱۲۶ نفر خرده فروش و همچنین ۵۱ نفر معتاد متجاهر را دستگیر و جمع‌آوری و به مرجع قضایی معرفی کنند، افزود: در همین رابطه ۳۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر نیز کشف شده است.

فرمانده انتظامی کازرون ادامه داد: در همین رابطه اهالی روستا‌های پاکسازی شده با نصب بنر از اقدامات خوب فرماندهی و کارکنان مبارزه با مواد مخدر تقدیر به عمل آوردند.

سرهنگ زراعتیان با تاکید بر اینکه اینگونه طرح‌ها با قدرت و با جدیت در سطح شهرستان تداوم خواهد داشت، از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی محله محور در کوار 

فرمانده انتظامی کوار در تشریح عملکرد پلیس طی ۴ روز گذشته از کشف ۱۵ فقره سرقت و دستگیری ۱۰ سارق خبر داد.

سرهنگ سید رحمان هاشمی فرمانده انتظامی کوار اظهار کرد: پلیس شهرستان کوار با بسیج همه امکانات و جلب مشارکت مردمی در جهت ارتقای امنیت اجتماعی محله محور، مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

او ادامه داد: ماموران پلیس طی ۴ روز اجرای طرح، ۱۰ سارق را دستگیر و ۱۵ فقره سرقت اعم از کابل و سیم برق، لوله و اماکن خصوصی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کوار بیان کرد: کشف یک کیلوگرم انواع مواد مخدر، توقیف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق، توقیف ۲۱ دستگاه وسایط نقلیه متخلف، دستگیری ۱۰ متهم و ۵ مالخر از نتایج این طرح‌ها بود.

این مقام انتظامی گفت: تلفن ۱۱۰ در همه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش از سوی شهروندان است.

اعتراف سارقان به ۲۱ فقره سرقت محصولات باغی 

فرمانده انتظامی بوانات از دستگیری سارقان با اعتراف به ۲۱ فقره سرقت از محصولات باغی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ ابوالحسن مزارعی فرمانده انتظامی بوانات بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از اماکن خصوصی، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار مأموران کلانتری ۱۱ و پلیس آگاهی قرار گرفت.

او افزود: ماموران انتظامی تحقیقات خود را آغاز کردند و با اقدامات فنی موفق شدند در این خصوص ۲ نفر سارق را شناسایی و آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی بوانات با اشاره به اینکه در بازرسی از خودرو وانت مزدا و مخفیگاه متهمان، ۶۰۰ کیلوگرم محصولات باغی از جمله کشمش و گردو سرقتی کشف شد، گفت: پرونده قضایی تشکیل و متهمین برای رسیدگی به بزه ارتکابی، روانه دادسرا شدند.

فرمانده انتظامی بوانات با بیان اینکه متهمین در بازجویی اولیه به ۲۱ فقره سرقت از محصولات باغی اعتراف کردند، تصریح کرد: مبارزه با سرقت و برخورد با سارقان از مهم‌ترین اولویت‌های این فرماندهی است و از شهروندان درخواست می‌شود هرگونه موارد مشکوک را سریعاً از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.

عاقبت متهم

اجرای طرح پیشگامان ۴ در پاسارگاد

فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد نتایج اجرای طرح پیشگامان ۴ با هدف پاکسازی نقاط آلوده و پیشگیری از سرقت‌های خرد را تشریح کرد. 

سرهنگ علی زنگنه‌نیا فرمانده انتظامی شهرستان پاسارگاد بیان کرد: طرح پیشگامان ۴ با هدف پاکسازی نقاط آلوده و پیشگیری از سرقت‌های خرد، توسط واحد‌های انتظامی شهرستان پاسارگاد به اجرا درآمد.

او تصریح کرد: در اجرای این طرح، طی ۷۲ ساعت گذشته، ۱۰ معتاد جمع آوری و ۲ خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر و مقادیر قابل توجهی انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد.

سرهنگ زنگنه نیا گفت: شناسایی و دستگیری یک نفر سارق سابقه‌دار و کشف ۵ فقره انواع سرقت، دستگیری ۳ نفر از مجلوبین تحت تعقیب و متواری، توقیف ۵ دستگاه انواع وسایط نقلیه متخلف و کشف لباس‌ها و مقادیری کالا‌های قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از دیگر نتایج اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی بود.

فرمانده انتظامی پاسارگاد با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند، گفت: مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت پایدار بسیار حائز اهمیت است و پلیس در راستای برخورد با مجرمان و متخلفان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار