اظهارات اسیر آزادشده فلسطینی درباره وضعیت زندان‌های رژیم صهیونیستی

آزاده فلسطینی گفت: زندانبانان رژیم صهیونیستی زندانیان را در حین انتقال از بخشی به بخش دیگر عریان می‌کردند و در طول مدت انتقال آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند.

«جواد توفیق یوسف کمیل» اسیر آزاد شده فلسطینی ساکن شهرک «قباطیه» در جنوب جنین که تنها ۱۸ سال سن دارد درباره علت و مدت بازداشت خود گفت: در حالی که در منزل خود واقع در اراضی اشغالی بودم دستگیر شدم و دلیل آن این بود که مجوز ورود و ماندن در داخل سرزمین‌های اشغالی را نداشتم و مدت بازداشتم بیش از ۱۱ ماه به طول انجامید.

کمیل درباره وضعیت زندان‌ها و نحوه برخورد اشغالگران با اسرا گفت: ما هر روز در رعب و وحشت، ترس و بی‌تابی به سر می‌بردیم، زیرا وضعیت زندان‌ها بسیار بد بود، به خصوص در ۱۰ اکتبر که یگان‌های «کیتر»، «ماسادا» و زندانبانان وارد تمام بخش‌ها شدند و همه زندانیان موجود در اتاق‌های داخل آن‌ها را سرکوب کردند و ضرب وشتم‌های شدیدی را به‌ویژه علیه زندانیان جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس انجام دادند.

او ادامه داد: آن‌ها زندانیان را در حین انتقال از بخشی به بخش دیگر عریان می‌کردند و در طول مدت انتقال از یک بخش به بخش دیگر آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند. آن‌ها همچنین در دوره شمارش روزانه (بررسی تعداد زندانیان) ما را مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند. آن‌ها اقدامات ناشایسته و غیر قابل قبولی را علیه برخی از زندانیان مسئول در جنبش حماس که مسن بودند انجام داده و آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار دادند. پس از آن اسرای بخش‌های متعلق به جنبش فتح را مورد ضرب و شتم قرار دادند و همین امر منجر به شهادت یکی از آن‌ها به نام «شهید ثائر ابوعصب» شد.

اسیر آزادشده فلسینی افزود: پس از آن، همه اعضای جنبش‌ها را با هم یکی و سپس در تمام اتاق‌ها پخش کردند تا با هم متحد نشویم و حرف یا هماهنگی برای شورش علیه آن‌ها نداشته باشیم و با حملات آن‌ها مقابله نکنیم. ابزار مورد استفاده آن‌ها در ضرب‌وشتم ابتدا باتوم‌های پلاستیکی محکمی بود که بعدا با باتوم‌های آهنی جایگزین شد. همچنین تفنگ‌هایی بود که با آن وارد می‌شدند و زندانیان را به تیراندازی و کشتن آن‌ها در صورت مشاهده هرگونه واکنشی تهدید می‌کردند.

او درباره نحوه اطلاع زندانیان از عملیات هفتم اکتبر (طوفان الاقصی) توضیح داد: درباره اطلاع از این وقایع باید گفت که در روز هفتم اکتبر، به رادیو گوش دادیم و شروع عملیات طوفان الاقصی و پیشرفت مقاومت در غزه را از تلویزیون تماشا کردیم و بسیار خوشحال شدیم، به خصوص اسرایی که دارای احکام سنگین و حبس ابد بودند. بعد از آن به تمام بخش‌ها هجوم بردند و ابتدا دستگاه‌های برقی را توقیف کردند و بعد لباس، پتو و تمام مواد غذایی اتاق‌ها را مصادره کردند.

اسیر آزادشده فلسطینی

«جواد توفیق یوسف کمیل» ، اسیر آزاد شده فلسطینی

جواد کمیل درباره پیام خود به مقاومت، غزه و دنیا گفت: پیام من به مقاومت و غزه این است که در هر کجا که هستید، سلام و درود بر شما می‌فرستم. خداوند شما را حفظ و ثابت‌قدم بدارد و همه شهدای پاک ما را مورد آمرزش قرار دهد. ما می‌گوییم ادامه دهید، استوار و متحد باشید و تمام جنبش اسیر فلسطین و گروه‌های مختلف آن با جان و دل در داخل و خارج زندان‌ها با شما هستند، خداوند شما را بر دشمنانتان پیروز کند و ان‌شاءالله پیروزی با آزادسازی همه سرزمین‌های مقدس نزدیک است. من به تمام دنیا می‌گویم که ما در داخل زندان‌ها و برادرانتان در جنبش اسیر خواهان آن هستیم که هر کسی که تصمیم‌گیرنده و دارای مسئولیتی است به صلیب سرخ جهانی فشار بیاورد تا هر چه سریع‌تر وارد زندان‌ها شود، زندانیان مجروح را مداوا کند و وضعیت آن‌ها را جویا شود.

او که دوره بازداشت اداری خود را در زندان النقب سپری کرده است، ادامه داد: همه ما زندانیان را تهدید کردند در صورتی که درباره وقایع داخل زندان‌ها سخنی بگوییم ما را ترور خواهند کرد. ما پیش از خروج از زندان از سوی افسر شاباک تهدید شدیم. من در ابتدا از بازگشت به زندان می‌ترسیدم، اما اکنون و بعد از مشاهده اتفاقاتی که در غزه در حال رخ دادن است، جانم را فدای آن‌ها می‌کنم.

اسیر آزاد شده فلسطینی درباره شرایط روحی و جسمانی سختی که پشت سر می‌گذارد گفت: از ترس شدیدی که هر روز در داخل زندان‌ها داشتم و شرایط دشواری که پشت سر گذاشتیم هر روز نمی‌خوابم مگر اینکه واقعا احساس خستگی کنم. دچار تنگی نفس و مشکلات عمومی هستم و هنوز بدنم از آثار ضرب و شتم و شکنجه درد می‌کند.

جواد کمیل در پایان گفت: همه مردم غزه برای ما عزیز هستند و خون ما یکی و درد ما نیز مشترک و یکی است. آرزوی ما این است که قدس به زودی از لوث اشغالگران آزاد شود و ان‌شاء الله در مسجد الاقصی نماز بخوانیم.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۷ ۱۴ آذر ۱۴۰۲
از قیافه و تیپ کلا پیداست اونها ظالم هستن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۰ ۱۴ آذر ۱۴۰۲
به نظر من حالا که حقوق بشر سازمان ملل به صهیونیسمها وآمریکاییها فروخته شده‌‌ وحتی با کمال شهامت دستور ترور فرمانده ها را صادر میکند دیگر مماشات مقاومت حماس و لبنان وسوریه و یمن برای چیست از روی راحتی با روسیه وچین مشورت کرده و صهیونیسم را ریشه کَن کنید این خون آشامان در حال فرار هستندو خودشان را در بین مردم کشورهای گوناگون پنهان میکنند آمریکا و انگلیس هم ورشکست شده و نمیدانند چه میکنند و برای سرپوش گذاشتن از شکستهای گوناگون و ورشکستگی با کُشتن کودکان دنیا را سرگرم کرده اند میتوانید از هالیوود وهالیوودیها بپرسید
آخرین اخبار