احیای کارخانه آجر ماشینی ارومیه / اشتغال ۱۳۰ نفر فراهم شد

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی به منظور پیگیری مراحل احیای واحد تولیدی آجر ماشینی ارومیه از اين كارخانه بازدید کرد.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی و مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با همراهی رئیس دادگاه انقلاب و اصل ۴۹ قانون اساسی و مدیر کل بنیاد مستضعفان استان، به منظور پیگیری مراحل احیای واحد تولیدی آجر ماشینی ارومیه از آن بازدید کردند.

وی در این بازدید با حضور در بخش سفال این کارخانه، در جریان اقدامات صورت گرفته برای احیاء و راه‌اندازی آن که شامل ۲۰ کیلومتر کابل کشی و اورهال خط تولید بود قرار گرفت و ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده بر تسریع در تکمیل آن تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی بیان کرد: این واحد تولیدی که یک واحد تولیدی با ظرفیت اشتغال بسیار بالا بود، سال‌ها راکد مانده بود که با ورود دستگاه قضایی حکم خلع ید از سوی دادگاه انقلاب ارومیه اجرا و پس از سال‌ها تحویل بنیاد مستضعفان شد.

بازدید میدانی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از مراحل احیای کارخانه آجر ماشینی ارومیه/ فراهم شدن زمینه اشتغال ۱۳۰ نفر با راه‌اندازی طرح تولید سفال این کارخانه 

عتباتی افزود: بنیاد مستضعفان استان نیز با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومانی توانسته تاکنون دو بخش از چهار بخش این کارخانه که شامل آجر زبره و آجر سفال است را به روز رسانی، بهینه‌سازی و بازسازی کند و زمینه اشتغال ۸۰ نفر در بخش آجر زبره را فراهم کند و اکنون که بخش آجر سفال تکمیل گردیده و هفته آینده خط تولید آن تست و از ماه آینده تولید در آن شروع خواهد شد ۴۵ نفر دیگر نیز به ظرفیت اشتغال آن اضافه خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی ادامه داد: امیدواریم با پیگیری مدیران بنیاد و ادامه سرمایه‌گذاری و حمایت‌های قضایی دو واحد آجر نما و آجر ماشینی نیز به چرخه تولید بازگردد تا این کارخانه با حداکثر توان به تولید ادامه دهد تا نه تنها زمینه اشتغال را افزایش دهد بلکه کمک بزرگی به توسعه صنعت ساختمان در منطقه و استان کند.

لازم به ذکر است دکتر عتباتی و مجیدی در پایان این بازدید در نشستی که با مدیر بنیاد مستضعفان استان داشتند در جریان مشکلات پیش روی تکمیل احیای این کارخانه قرار گرفته و دستورات لازم را برای رفع این مشکلات را صادر کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.