منع حضور اتباع در برخی استان‌ها موضوع جدیدی نیست

وزیر کشور گفت ممنوعیت حضور اتباع افغانستانی در برخی استان‌ها موضوع جدیدی نیست.

وزیر کشور در واکنش به خبر ممنوعیت حضور اتباع افغانستان در ۱۶ استان کشور گفت: این ممنوعیت موضوع جدیدی نیست و در برخی استان‌ها اتباع نباید حضور پیدا کنند.

احمد وحیدی،  وزیر کشور درباره انتشار اخباری مبنی بر ممنوعیت حضور اتباع خارجی در ۱۶ استان کشور گفت: در بعضی از نقاط از قبل هم همینطور بوده است و برخی مناطق مشخص شده که در آنجا اتباع حضور پیدا نکنند و این موضوع نیز در ادامه همین مسئله است و موضوع جدیدی قلمداد نمی‌شود.

وی افزود: این نقاط از قبل معلوم شده که در برخی استان‌ها اتباع نباید حضور پیدا کنند این موضوع نیز در ادامه همان مسئله است.

چند روز پیش حمزه سلیمانی، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه اعلام کرده بود: در حال حاضر با دستورالعمل ابلاغی از شورای عالی امنیت ملی حضور، اسکان و اشتغال اتباع افغانستان در ۱۶ استان کشور و از جمله کرمانشاه ممنوع است.

به گفته وی، استان‌هایی که به طور کامل برای اقامت شهروندان افغانستان ممنوع هستند، شامل اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه‌وبویراحمد، گیلان، مازندران، سیستان‌ و بلوچستان، هرمزگان و همدان می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Netherlands
ناشناس
۰۷:۵۹ ۲۲ آذر ۱۴۰۲
تمام انبار کاشی فروشیهای قامشهر افغانی اوردن که یواشکی دارن کار میکنند تمام کارگاهای زیر زمینی گاواداریها نیرو افغانی استخدام کردن جوونهای خودمون بیکارن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۲
اگه ورود و اشتغال افغانی در مازندران ممنوعه پس چرا این همه افغانی در مازندران هستن کی مسعوله کی باید جوابگو باشه
حتی در روستاهای فصلی مازندران مثل مناطق چلاو امل یا روستای فیلبند که یه روستای فصلی هستش و از برج دو تا برج هشت اهالی محل میرن اونجا امثال حدود ۶۰ یا ۷۰ افغانی اومدن کی باید جواب گو باشه
به کجا باید شکایت کرد این کوتاهی ها رو
Netherlands
ناشناس
۰۸:۰۵ ۲۲ آذر ۱۴۰۲
مردم باید خودشون دستبکار بشن دولت فقط شعارهای دروغین میگه وگرنه ایران ده میلیون افغانی اشغال نمیکردن
آخرین اخبار