آغاز طرح نظارتی تعزیرات حکومتی ویژه بازار شب یلدا در مشهد

آغاز طرح نظارتی تعزیرات حکومتی ویژه بازار شب یلدا در مشهد طرح نظارتی تعزیرات حکومتی ویژه بازار شب یلدا از ۱۵ آذرماه در خراسان رضوی آغاز شد و تا ۳۰ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

مرتضی مدنی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: طرح نظارتی ویژه بازار شب یلدا با هدف نظارت بر فروشگاه‌های موادغذایی، بنکداران، بازار میوه، آجیل و شیرینی و گل و گیاه در گشت مشترک تعزیرات حکومتی از ۱۵ تا ۳۰ آذر ادامه دارد.  

او افزود: این طرح با رویکرد پیشگیرانه در حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، کنترل بازار، تشدید نظارت در تنظیم بازار و جلوگیری از گران‌فروشی با همکاری دستگاه‌های نظارتی از قبیل جهادکشاورزی، صمت و اتاق اصناف انجام می‌شود.  

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اختیارات قانونی، واحد‌های صنفی متخلف علاوه بر ۱۰ برابر جریمه به اشد مجازات و تعطیلی واحد صنفی نیز محکوم می‌شوند.  

مدنی بیان کرد: شعب تعزیرات حکومتی به همراهی بازرسان دستگاه‌های متولی و نظارتی از جمله سازمان صمت، بسیج اصناف، صدا و سیما، اتاق اصناف و پلیس امنیت در غالب اکیپ‌های گشت‌های مشترک با محوریت تعزیرات حکومتی از واحد‌های صنفی بازرسی و در صورت مشاهده تخلف، پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.  

او تصریح کرد: اتحادیه‌های مربوطه باید در این ایام به واحد‌های صنفی زیر مجموعه خود نظارت بیشتری داشته باشند و مردم شریف استان نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی و بهداشتی می‌توانند گزارش شکایت خود را در سامانه شکایات Tazirat ۱۳۵.ir ثبت کنند تا با قید فوریت به تخلف اعلامی رسیدگی شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.