انتقاد از برخی دلال بازی ها در نمازجمعه کرمان

امام جمعه موقت کرمان گفت: کسی که شیرخشک کودکان را احتکار می کند با اسرائیل چه فرقی دارد.

نمازجمعه این هفته کرمان با حضور مردم کرمان در مصلی امام علی(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام توکلی امام جمعه موقت کرمان گفت: تقوا ناشی از باور‌ها و اعتقاداتی است که ما از آموزه‌های دینی گرفتیم.

وی بیان کرد :هر چه آموزه‌ها بیشتر و نزدیک تر، تقوا درخشندگی بیشتری خواهد داشت.

وی افزود : تربیت نسل و فرزند یکی از سرشاخه‌های تقواست، بزرگترین خطری که فرزندان ما را تهدید می‌کند بی اعتنا شدن به پدر و مادر است.

وی گفت : بچه‌ای که در سن بلوغ است و رفتار‌های مورد قبول والدین ندارد باید به اوکمک کرد، سعی کنید فرزندان دلبسته باشند نه وابسته، شهدایی را که فرزند داشتند ببینید در عین دلبستگی وابسته نبودند و به میدان نبرد رفتند.

حجت الاسلام توکلی افزود: حسن و قبح گفتار و رفتار را باید به فرزندانمان یاد بدهیم ، تامین نیاز‌های مادی تنها ملاک نباشد بلکه نیاز‌های روحی و روانی را هم باید مد نظر قرار دهیم.

وی تاکید کرد: اگر تقوا باشد همراه با اخلاق خوب و شایسته فرزند در زندگی سختی نخواهد کشید.

وی اشاره‌ای به خانواده‌های تک فرزندی کرد و گفت: در خانواده‌های چند فرزندی حس رقابت بین فرزندان باعث رشدشان می شود، ولی در خانواده‌های تک فرزندی همه امکانات در اختیار فرزند است ومشخص نیست چه اتفاقی برای فرزند رخ می دهد.

وی اشاره‌ای به ۱۶ آدر ماه روز دانشجو داشت و اظهار کرد: این روز حاوی پیامی است که دانشجو نباید از گذشته خودش غافل شود وقتی ۱۶ آذر به این نام نامگذاری شده بدان عقبه روشن و درخشانی دارد که دانشجویان باید قدر آنرا بدانند. 

او تصریح کرد : جهان اسلام امروز گرفتار مصیبتی شده است که تا به امروز چنین صحنه‌ای را ندیده و تجربه نکرده است. 

توکلی بیان کرد: اسراییل چنان به نسل کشی روی آورده که بعضی از طرفداران خودشان هم صدایشان در آمده، از طرفی دولت‌های اسلامی هم توجهی ندارند .
امام جمعه موقت کرمان اظهار کرد: آنچه امروز می‌بینیم نتیجه تلاش‌های سلیمانی است که ماهیگیری را به مقاومت یاد داد و آمریکا نگاه می‌کند و این شروع افولش است. 

وی گفت امروز حزب الله کاری کرده که شهرک نشین‌ها شمالی خانه هایشان را ترک کرده اند، این جنگ مشکلات اقتصادی را بهمراه دارد و یمن با ایستادگی اش امروز جبهه مقاومت اسلام را زنده کرده و التزام به ولی فقیه نشان داده است.

وی با انتقاد از برخی سو مدیریت ها در کشور بیان کرد: اسرائیل با بمب‌های فسفری کودکان فلسطینی را هدف قرار می دهد و با کسانی که در کشور شیر خشک کودکان  یا آرد و لوازم ضروری را احتکار می کنند چه فرقی دارند.

برچسب ها: نمازجمعه ، احتکار
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار