تاسیس دانشکده‌های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشکده‌های ویژه بر مبنای زیست بوم منطقه‌ای استان‌ها تاسیس خواهند شد.

طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مازندران، گفت:‌ایجاد دانشکده‌هایی از قبیل دانشکده‌های ساختمان، علوم فناوری کوآنتومی، هوش مصنوعی، هنر و رسانه، جامعه و حکمرانی از جمله این دانشکده‌ها هستند که بر بستر مطالعه زیست بوماستان ها  در دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس می‌شوند.

او افزود:ماموریت‌های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی در سه محور مهارت، فن آوری و آموزش پژوهی تحقق می‌یابد.

طهرانچی گفت: تعداد واحد‌های ضعیف و زیان دیده دانشگاهی از ۲۰۰ واحد در سال ۹۸ هم اکنون به ۱۰۰ واحد رسیده و سهم کنونی واحد‌های زیانده دانشگاه آزاد زیر ۱۰ درصد است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: پنج سال قبل، ۸۵ درصد هزینه دانشگاه آزاد، مبتنی بر شهریه بود که این رقم هم اکنون به ۵۲ درصد رسیده است.

او با انتقاد از اینکه رفتار مازندران در هزینه دانشگاه، متناسب با میانگین کشوری نیست، گفت: متناسب نبودن تعداد هیات علمی، کارمند و دانشجو در دانشگاه‌های آزاد استان دلیل اصلی این امر است.

طهرانچی افزود: در حالی که میانگین کشوری کارمند به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی یک به ۴۷ است این رقم در مازندران یک کارمند به نسبت ۳۶ دانشجو است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۱۴ واحد دانشگاهی آزاد مازندران از جمله واحد‌های چالوس، قائمشهر، بابل، آمل و سوادکوه با مشکل پرداخت حقوق کارکنان و اعضا هیات علمی مواجه هستند.

او لزوم تحول خواهی و تحول گرایی را برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب دانست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار