مقام حزب‌الله: هیچ جای امنی برای صهیونیست‌ها در مرز لبنان نیست

یک مقام حزب‌الله تاکید کرد رزمندگان ما هیچ موضع امنی برای اشغالگران در مرز لبنان و فلسطین اشغالی باقی نگذاشته‌اند.

 شیخ «علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در سخنانی درباره روند تقابل مقاومت با دشمن صهیونیستی در جنوب لبنان و نوار غزه اعلام کرد، دشمن اسرائیلی در موقعیتی نیست که اراده خود را به لبنان تحمیل کند.

به گزارش العهد، وی افزود: تهدیدات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «یوآف گالانت» وزیر جنگ این رژیم کاملا توخالی و بی‌ارزش است. دشمن به خوبی می‌داند که ما هیچ اهمیتی به این ارعاب و تهدیدات نمی‌دهیم. همه تجارب گذشته از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ و ۲۰۰۶ نشان می‌دهد که ما هیچ ترسی از تهدیدات دشمن اشغالگر نداریم و هربار که مورد تجاوز آن قرار گرفتیم، توانستیم پیروزی را برای ملت و امت خود به ارمغان بیاوریم. امروز نیز اگر دشمن دوباره به فکر حمله علیه کشور ما بیفتد، پیروزی جدیدی را به خواست خدا برای وطن و امت خود رقم خواهیم زد.

دعموش تصریح کرد: مقاومت همچنان به خسته کردن دشمن ادامه خواهد داد و تا زمانی که تجاوزات صهیونیست‌ها ضد غزه و لبنان ادامه داشته باشد، حملات ما نیز متوقف نخواهد شد. تجاوزات اشغالگران علیه روستا‌ها و شهر‌های لبنان در جنوب هرگز بدون پاسخ نمی‌ماند و مقاومت همواره پاسخی محکم و دقیق و دردناک به متجاوزان داده است.

این مقام حزب‌الله تاکید کرد، مقاومت در مرز لبنان و فلسطین اشغالی هیچ موضع امنی برای دشمن صهیونیستی باقی نگذاشته است. رزمندگان ما همچنان دستاورد‌های مختلفی کسب و دشمن را مجبور به پرداخت هزینه‌های هنگفت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند معادلات درگیری تغییر کرده و آسیبی به حاکمیت لبنان وارد شود.

شیخ دعموش گفت: تقابل قهرمانانه مقاومت در غزه و لبنان مقابل تجاوزات دشمن اشغالگر از یک سو و مواضع آمریکایی‌ها و غربی‌ها در حمایت از جنایات صهیونیست‌ها از سوی دیگر، در کنار سکوت و تسلیم برخی رژیم‌های عربی در برابر این جنایات، موجب می‌شود تا ملت فلسطین و نسل‌های جدید و همه ملت‌های عربی و اسلامی بیش از پیش مطمئن شوند که مقاومت درست‌ترین گزینه برای مقابله با باند‌های جنایتکار آمریکایی-غربی-صهیونیستی است.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله اظهار داشت: این شرایط ثابت می‌کند که تنها زبان مقاومت و اسلحه و موشک در برابر دشمنان، کارساز است و بنابراین ما به مقاومت خود پایبند خواهیم بود و از سلاح و موشک‌هایمان دست نخواهیم کشید. ما همچنین در موضع جهاد و مقاومت برای محافظت از کشورمان و حمایت از مظلومان در غزه و سراسر فلسطین باقی می‌مانیم تا مردم فلسطین را به پیروزی برسانیم.

وی در ادامه به اقدام اخیر آمریکا در وتوی قطعنامه آتش‌بس در نوار غزه اشاره کرده و گفت: اینکه می‌گوییم آمریکا شریک و بلکه مسئول اصلی و مستقیم جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه است، بیهوده نمی‌گوییم. این حقیقتی روشن است که کل جهان امروز آن را با چشم خود می‌بیند؛ چرا که آمریکا این جنگ را رهبری می‌کند و همه ابزار‌های کشتار و جنایت را در اختیار اشغالگران قرار داده تا مردم غزه را قتل عام کند.

این مقام حزب‌الله تصریح کرد: آمریکا از حق وتوی خود در شورای امنیت استفاده می‌کند تا هرگونه قطعنامه‌ای که خواستار توقف تجاوز در جهان باشد را باطل کند؛ همانند کاری که روز جمعه در جلسه شورای امنیت با وتوی پیش‌نویس قطعنامه آتش‌بس در غزه انجام داد. امروز هیچ کس در مقاومت روی موضع آمریکا یا غرب یا شورای امنیت برای توقف تجاوزات علیه غزه حساب نمی‌کند، بلکه ما فقط روی مقاومت و پایداری قهرمانانه رزمندگان مقاومت در برابر دشمن و نیز ثبات و صبر و استواری مردم غزه و تعهد آن‌ها به مقاومت و سرزمینشان حساب می‌کنیم.

شیخ دعموش ادامه داد: مقاومت در غزه، قوی، توانمند و با ثبات بوده و وضعیت میدانی آن منسجم است. رزمندگان مقاومت اراده و توانایی مقابله با دشمن و ادامه مبارزه را دارند و آن‌ها صاحبان زمین خود هستند و گوشه به گوشه آن را می‌شناسند. این همان امتیازی است که موجب برتری رزمندگان مقاومت بر دشمن شده و موجب گشته صهیونیست‌ها اعتراف کنند که حماس دست برتر را در میدان نبرد دارد.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در پایان تاکید کرد: دشمن بر اثر استواری و پاسخ قهرمانانه رزمندگان مقاومت، در شن‌های غزه غرق می‌شود و هر چه جنگ بیشتر طول بکشد، تلفات بیشتری خواهد دید و نمی‌تواند به هیچگونه دستاورد نظامی برسد یا برای خود پیروزی در این جنگ رقم بزند. صهیونیست‌ها در نهایت مجبور می‌شوند به مذاکرات غیرمستقیم برگردند و امتیاز بدهند و تجاوزات خود را متوقف کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار