کلاهبرداری میلیارد ریالی با ارسال پیامک جعلی ابلاغ قضایی در کرمان

جانشین پلیس فتای استان کرمان در خصوص کلاهبرداری از شهروندان در پوشش پیامک‌های ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه هشدار داد.

سرهنگ عمار قهاری گفت: به رغم هشدار‌های مستمر باز هم کلاهبرداری به شیوه پیامکی برخی‌ها را گرفتار کرده، به‌گونه‌ای که چندی پیش یک میلیارد ریال از یک شهروند کرمانی در پوشش ابلاغیه الکترونیکی قوه قضاییه (سامانه ثنا) کلاهبرداری شده است.

وی با اعلام اینکه مجرمان سایبری با سوءاستفاده از نام و اعتبار قوه قضاییه اقدام به ارسال پیامک‌های جعلی حاوی لینک‌های آلوده می‌کنند، افزود: این لینک‌ها می‌تواند منجر به آلوده‌سازی گوشی تلفن همراه فریب‌خوردگان، سوءاستفاده از اطلاعات شخصی یا برداشت غیرمجاز از حساب آنان شود.

سرهنگ قهاری تصریح کرد: یکی از مشخصه‌های تشخیص پیامک‌های جعلی حاوی لینک‌های آلوده؛ ارسال این پیامک‌ها با شماره‌تلفن‌های شخصی و غیرسازمانی است که برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی باید مد نظر داشته باشیم ابلاغیه‌های قوه قضاییه با سرشماره ADLIRAN ارسال می‌شوند و فاقد لینک هستند.

جانشین پلیس فتای استان کرمان با اشاره به اینکه اکثر پیام‌های جعلی از افراد می‌خواهند با ورود به یک درگاه غیررسمی و نامعتبر و پرداخت مبلغ ناچیزی شکواییه خود را مشاهده کنند، به شهروندان بیان داشت: لازم است بدانیم نباید مبلغی را برای مشاهده شکواییه پرداخت کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار